Як повідомляє «Тиждень», про це заявила міністр закордонних справ Молдови Наталья Гєрман під час виступу на засіданні Генасамблеї ООН.

«Ми розраховуємо, що Російська Федерація завершить процес виводу (військ) без подальших зволікань. Ми також вважаємо, що приведення миротворчих домовленостей у відповідність з міжнародними стандартами за допомогою трансформації нинішньої військової операції в міжнародну цивільну місію додасть позитивний заряд політичному процесу», – сказала міністр.

На її думку, це надасть позитивний поштовх перемовинам між Кишиневом та Тирасполем.

Окрім того, Герман закликала якнайшвидше відновити перемовини у міжнародному форматі 5+2 (Росія, Україна, ОБСЄ, ЄС, США – Молдова, Придністров'я). Присутність російських військ, за її словами, «створює додаткову напругу».

Голова МЗС нагадала, що кінцева мета Молдови «залишається колишньою: домогтися політичного рішення, заснованого на суверенітеті та територіальній цілісності Республіки Молдови і наділенні Придністров'я спеціальним статусом».

Нагадаємо, раніше командувач Об'єднаними силами НАТО у Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що РФ починає застосовувати у Молдові сценарій «гібридної війни».