Як повідомила прес-служба партії, Центральна виборча комісія відмовила кандидатам від комуністів у реєстрації на виборах до місцевих органів влади, які відбудуться в деяких населених пунктах республіки в листопаді цього року.

Введена правлячим у республіці «Альянсом за європейську інтеграцію» заборона на серп і молот набула чинності на початку жовтня. На думку спостерігачів, це обмеження спрямоване, перш за все, проти опозиційної партії комуністів, якій належить найбільша в парламенті фракція — близько третини депутатів. Комуністи опротестували цей документ у Конституційному суді і чекають рішення, однак перед тим, як його винести, молдовські судді вирішили проконсультуватися з експертами в області законодавства Венеціанської комісії. Її глава Джанні Букіккіо вже висловив журналістам свою позицію з цього приводу, зазначивши, що «заборона серпа і молота — це занадто».

Як заявив лідер партії, колишній президент Молдови Володимир Воронін, комуністи не відмовляться від своїх символів. Якщо це рішення парламенту не буде скасовано, комуністи, за словами Вороніна, звернуться до Європейського суду з прав людини.

Джерело: ИТАР-ТАСС