Ініціатором проекту закону є позафракційний нардеп Сергій Міщенко.

В пояснювальній записці до законопроекту його автор зазначає, що відповідно до даних офіційної статистики, в Україні налічується близько 15 млн. людей молодого (до 35 років) віку. Із них 10,7 млн. проживає у містах, а ще 4,3 млн. належить до сільської молоді.

«Такі невтішні цифри демонструють, що для третини молоді набагато гірші стартові умови для входження у велике життя, зокрема для здобуття освіти і подальшого працевлаштування», – пише народний депутат.

Тому своїм проектом закону він пропонує забезпечити молодь постійним житлом після закінчення вищого навчального закладу за умови їх постійної роботи в сільській місцевості протягом 10 років.

Крім того, іншими нормами цього ж законопроекту передбачено залучити талановиту молодь до програм і проектів, спрямованих на відродження села; встановити пільгову плату за реєстрацію підприємств, створених молоддю; зобов’язати служби зайнятості інформувати молодь, органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади в галузі освіти про професії, в яких є потреба на селі; забезпечити молодих спеціалістів у медичній галузі після закінчення вищого навчального закладу безоплатним житлом, а за умови постійної роботи протягом 10 років, правом особистої власності.

Сергій Міщенко додає, що фінансування витрат, передбачених у законопроекті, здійснюватиметься за рахунок реалізації Програми економічних реформ президента України Віктора Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».