В Україні 7 червня вшановують Святу Трійцю. У цей день вперше після Світлого Воскресіння Христового читається молитва "Царю Небесний".

Царю Небесний

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш‚ Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Молитва до Пресвятої Трійці

Ця молитва – прохальна. У ній ми звертаємося спочатку до всієї Пресвятої Трійці, а потім окремо до кожної Особи Трійці: до Бога Отця, щоб Він очистив гріхи наші; до Бога Сина, щоб Він простив наші беззаконня; до Бога Духа Святого, щоб Він відвідав і зцілив немочі наші. Слова "імені Твого ради" стосуються всієї Святої Трійці, оскільки Бог єдиний і ім'я у Нього одне, тому ми й говоримо "імені", а не "імен".

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради.

Господи, помилуй. Господи, помилуй. Господи, помилуй. Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Трисвяте

У цій молитві ми нічого не просимо у Бога, лише славимо Його. "Трисвяте", або "Ангельська пісня", читається тричі на честь трьох Осіб Святої Трійці.

У цій молитві Богом ми називаємо першу Особу Святої Трійці – Бога Отця; Кріпким – Бога Сина, тому що Він такий же всемогутній, як і Бог Отець, хоча по людству Він страждав і помер; Безсмертним – Духа Святого, бо Він не тільки Сам вічний, як Отець і Син, а й усім тваринам дає життя і безсмертне життя людям. Оскільки в молитві слово святий повторюється тричі, вона називається "Трисвяте".

Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Читається тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном.) Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва Господня

Дана молитва називається Господньою, тому що її дав Сам Господь Ісус Христос учням, коли вони просили Його навчити молитися. Молитва Господня – найголовніша молитва для всіх.

Отче наш, що є в небі, нехай святиться ім'я Твоє. Нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі; Хліба нашого щоденного дай нам сьогодні; й відпусти нам провини наші, як і ми відпускаємо винуватцям нашим; і не введи нас у випробування, але визволи нас від злого.