Про це повідомив заступник міністра освіти й науки Павло Полянський, передає прес-служба відомства.

За його словами, через недостатнє фінансування й відсутність належної матеріальної бази пришкільні табори не стали місцем оздоровлення і відпочину учнів - це місце їхнього «перебування» у період канікул.

З цього приводу МОН направив Мінсоцполітики відповідного листа, у якому, зокрема,зазначається, що пришкільні табори не мають умов для повноцінного відпочинку дітей, їхнього розвитку і дозвілля. При цьому щороку кількість таких закладів зростає, а державні й батьківські кошти продовжують на них виділятися.

Натомість мережа заміських таборів, санаторіїв, оздоровчих центрів тощо, де діти справді можуть повноцінно відпочити, зменшується. На сьогодні їх лише 10% у всій структурі закладів оздоровлення й відпочинку, в той час як недоцільних пришкільних таборів – 90%.

Тому МОН звертається до Мінсоцполітики – провідного органу виконавчої влади з цих питань – з ініціативою внести зміни до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей з метою вилучити з переліку типів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку пришкільних таборів з денним перебуванням. Натомість ресурси, на думку МОН, слід сконцентрували для організації дозвілля й оздоровчої роботи у профільних закладах.