Про це на парламентських слуханнях у середу сказала міністр Лілія Гриневич, пише «LB».

"Ми пропонуємо, щоб мінімальна стипендія була 1100 гривень, максимальна стипендія для кращих студентів - на рівні прожиткового мінімуму - 1600 гривень. Для тих, хто навчається на технічних, природничо-математичних, а також педагогічних спеціальностях, - стипендія 1400 гривень, тому що нам важко мотивувати студентів, щоб навчалися саме на цих спеціальностях. Це один із способів такої мотивації", - заявила Гриневич.

Але при цьому кількість студентів, що одержують стипендію, має скоротитися.

"Ми пропонуємо перейти від стипендії, яка формувалася за балом "четвірка" і тільки одна "трійка", до рейтингової оцінки, коли вищий навчальний заклад може додавати інші критерії. Наприклад, участь в наукових конференціях, інші визначені критерії, затверджені вченою радою, узгоджені зі студентами. Відповідно, 50 відсотків найкращих повинні отримувати цю стипендію", - заявила міністр.

Нагадаємо, що з 2017 року українські виші повинні перейти на нову систему виплати стипендій студентам. Академічна стипендія, орієнтовно, буде виплачуватися студентам за дуже високі успіхи у навчанні. Крім того, буде введена гарантована стипендія для інженерних, природничих і освітніх спеціальностей, оскільки на них є суттєві проблеми з набором студентів.

Окремо буде виплачуватися соціальна стипендія.