Про це йдеться в офіційному прес-релізі міжнародного рейтингового агентства Moody's щодо аналізу економічної ситуації в Україні.

До числа факторів, які тиснутимуть у найближчій перспективі на валютні резерви, агентство також віднесло збільшення імпорту газу та ризик зниження експорту.

«Імпорт газу, ймовірне, зросте в найближчі місяці, враховуючи, що імпорт в 2013 р. за період з початку року по сьогоднішню дату не відповідає обсягам імпорту в попередні роки», – зазначено в прес-релізі.

Як повідомлялося, через українські ЗМІ була проведена масштабна інформаційна кампанія (за даними учасників ринку, її замовники – з Росії), спрямована на розхитування ситуації на валютному ринку через провокування панічних настроїв населення. Водночас член правління НБУ Олександ Дубихвіст розповідав, що за січень-серпень поточного року чистий попит населення на валюту знизився в 20 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а профіцит платіжного балансу склав 1,7 млрд дол.

«Змінилася поведінка населення на валютному ринку. Якщо раніше населення було активним сектором, то зараз вийшло з цього ринку. Сальдо покупок населенням за 8 місяців поточного року становило 262 млн доларів, за аналогічний період 2012 року – 4,4 млрд доларів, тобто практично в 20 разів менше зменшився попит з боку населення», – зауважував представник Нацбанку.

Джерело: РБК-Україна