Лідер СПУ Олександр Мороз вважає, що в парламенті необхідно створювати коаліцію на основі політичних сил Майдану. Про це у четвер повідомляє прес-служба СПУ.

Мороз переконаний, що фактором, який забезпечуватиме консолідацію буде безпосередньо відповідальність парламенту за діяльність уряду.

Зокрема він сказав: “Треба створювати коаліцію, яка буде брати на себе відповідальність за формування КМУ на основі партій, умовно віднесених до Майдану".

"Я розумію, що після позавчорашнього голосування, коли БЮТ зайняла абсолютно протилежну позицію, нібито логіки в цьому мало, але подивимося, як відбудуться вибори", - додав Мороз.

Він підкреслив, що не випадково у своєму виступі на XII з’їзді партії заявляв, що парламентська більшість буде формуватися навколо СПУ, якщо вона передбачається стабільною.

"Маючи досить серйозні позиції і на Сході, і на Заході, і в Центрі України, ми можемо знайти можливості для консолідації політичних сил", - сказав лідер СПУ.

Окрім того, коментуючи запрошення лідерів двох політичних сил Тимошенко і Януковича до Європарламенту Мороз зауважив, що "це не нова формула, це не інший спосіб впливу на ситуацію в Україні. Це практикувалося і раніше".

Лідер СПУ нагадав, що свого часу теж їздив на зустріч із керівництвом НАТО після того, як висловлював категорично своє несприйняття політики в цьому відношенні наших владних структур. "І сьогодні вважаю, що поширення НАТО на Схід – це помилка і потрібні інші механізми створення безпеки в Європі".

Тим часом Мороз нагадав, що в кінці січня відбудеться поїздка представників СПУ в Афіни, де на Раді Соцінтерну вирішуватиметься питання про остаточне прийняття СПУ повноправним членом цієї організації, в яку входять представники робітничих, соціал-демократичних і соціалістичних партій.

"Я вважаю, що це знакова річ і для нас, і для суспільства, бо це перша партія від України, яка буде прийнята в цю організацію", - додав політик.

Українська правда