Голова Верховної Ради України Олександр Мороз хоче ініціювати законопроект про поєднання пропорційної системи виборів з мажоритарним представництвом.

Про це він заявив під час зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування у Львівській обласній раді сьогодні.

Мороз зокрема зазначив, що згоден з тим, що пропорційна система виборів "не дає відповіді на запитання про рівномірне представництво громад у районній раді".

"Водночас залишати все як було раніше не варто", - сказав спікер.

Натомість Мороз розповів, що він має намір ініціювати законопроект, який передбачає поєднання пропорційної системи виборів із мажоритарним представництвом.

"У 2002 році, коли я був автором цього законопроекту, мене не підтримали комуністи, БЮТ та РУХ, бо цей законопроект передбачає активну ротацію активу партії - зміну керівництва", - сказав він.

Свій авторський законопроект Мороз прокоментував так: "Ми пишемо список від партії в алфавітному порядку, віддаємо його до ЦВК, а рахуються рейтинги потім вже для тих людей, які пройшли в квоту партії залежно від того як за цю людину і за партію проголосували в конкретному регіоні. Якщо він зібрав найбільше голосів, то він може із 450-го місця стати першим у списку".

Мороз зазначив, що таким чином мають відбуватися вибори на усіх рівнях - від районної ради до ВРУ.

"Кожна партія буде дбатиме, щоб у її списках були люди достойні - тоді за неї будуть голосувати", - заявив він.

"Думаю, що тепер провести законопроект вдасться, бо життя цього вимагає", - запевнив Мороз.