Голова Верховної Ради Олександр Мороз пропонує Партії регіонів та «Нашій Україні» замість організації дострокових виборів провести переговори про створення коаліції у парламенті. Про це він сказав під час виступу на круглому столі в Українському домі.

«Бізнес домовляється, йому не цікаві кольори прапорів, йому потрібна вигода, тому виникла проблема виборів. Зараз не зовсім зрозуміла позиція Партії регіонів, але думаю, Віктор Янукович її пояснить і все стане на свої місця», - зазначив Мороз.

За словами спікера, підсумки дострокових виборів будуть «майже такими як у 2006 році», при цьому він додав, що найбільше голосів набере Партія регіонів. «Отже якщо вибори відбудуться, Президенту і його найближчому бізнесовому оточенню доведеться домовлятися з цією силою. Тема Майдану вже нікому не заважатиме», - зазначив Мороз.

«Тоді природно виникає кілька питань: навіщо даремно витрачати бюджетні гроші, морочити людей, дурити їх нібито потрібними чесними виборами, якщо вони знають, що голоси знову будуть пораховані інакше, навіщо руйнувати економіку, ризикувати державою задля бізнесової вигоди кількох усім відомих персонажів», - додав він.

Мороз запропонував провести переговори щодо створення коаліції між Партією регіонів та «Нашою Україною»: «Тим паче, що договір підписаний ще рік тому. Якщо домовитесь - проблем немає, ми вийдемо з коаліції, звільнимо для вас таку перспективу. Це дешевше, скоріше, а головне - це буде відверта, зрозуміла для виборців справа», - зазначив спікер.

«Якщо домовитись відразу не вдасться, то через місяць після припинення діяльності коаліції з’явиться у президента підстава для проведення позачергових виборів, і буде збережено конституційний порядок, без шулерства і без потреби главі держави з розумним виглядом говорити про те, що купи не держиться відносно Конституції і прав, бо соромно це слухати», - додав він.

Також Мороз вкотре запропонував або скасувати всі прийняті документи від 2 квітня, або йти на одночасні вибори і парламенту, і президента, «але перед цим змінивши законодавство».