У своєму листі на ім'я керівництва телеканалів “1+1”, “Інтер” та ICTV лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз просить продемонструвати фільм “Оцифрована правда”.

Як повідомила прес-служба Верховної Ради, Мороз зазначає, що минулої п'ятниці, 3 червня, Верховний Суд України прийняв історично важливе рішення – записи Миколи Мельниченка, фактично, були вперше визнаними в якості доказової бази в судовому процесі. Лідер СПУ зазначає, що більше двох років проти нього особисто та проти Соціалістичної партії України “було відкрите судове переслідування з боку кучмівської влади. Лідер СДПУ(о) і глава адміністрації Президента Леоніда Кучми Віктор Медведчук вимагав через суд заборонити розповсюдження відеофільму “Оцифрована правда”. У 2002 році влада здійснила грандіозну інформаційну провокацію. По всіх ведучих українських телеканалах був продемонстрований пропагандистський фільм “Піар”, в якому була представлена найзручніша для режиму Кучми версія вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Ніби-то Георгій сам винен, а Кучма – ні при чому, і вбивство було організовано американськими спецслужбами, і Кучма нічого поганого не казав, і записи Мельниченко недостовірні. І акції протесту “Україна без Кучми”, організатором яких виступила, перш за все, Соціалістична партія, теж нібито планувалася американцями. Всю цю жахливу брехню багаторазово транслювали в найкращий ефірний час”, ідеться у повідомленні.

У відповідь соціалісти підготували фільм “Оцифрована правда”, повідомляє Мороз, змонтований на основі архівних кадрів та записів Мельниченка, достовірність яких була підтверджена провідними міжнародними експертами у сфері звукозапису. Фільм був продемонстрований на Форумі демократичних сил 15 вересня 2002 року, а також в ході десятків акцій протесту у багатьох регіонах України. Однак, продовжує Мороз, Медведчук “затіяв спеціальний судовий процес, щоб заборонити подальший показ “Оцифрованої правди”. Через залежних від влади суддів Медведчук зміг добитися потрібних судових рішень, посилаючись на недостовірність фрагментів розмов шокуючого змісту в кабінеті Кучми, які процитовані у фільмі. І лише 3 червня цього року Верховний Суд України виніс законний вердикт, прийнявши до уваги свідчення голови слідчої комісії парламенту у справі Г.Гонгадзе - Григорія Омельченка, який підтвердив достовірність записів. Рішення судів першої інстанції було відмінено. Справа направлена на повторний розгляд. Фільм “Оцифрована правда” може вільно розповсюджуватись на території України”.

У зв'язку з цим лідер СПУ звернувся до керівництва телеканалів “1+1”, “Інтер” та ICTV, які свого часу багато разів транслювали “Піар”, “щоб вони зняли гріх з душі і діями довели свою демократичність - показали в “прайм-тайм” фільм “Оцифрована правда”, який чітко демонструє, хто насправді несе відповідальність за трагічну загибель Г.Гонгадзе”. Окремо Мороз звертається до журналістського колективу “5-го каналу”, на якому “шість разів повторювали програму “Закрита зона”, де головною версією загибелі Г.Гонгадзе називається провокація російських спецслужб”. На думку лідера соціалістів, “було б справедливо представити в ефірі телеканалу й інші, менш суб'єктивні погляди”.

Як вважає Мороз, “плюралізм думок та свобода слова – це не модні поняття, це вимога часу. Тільки максимальна відкритість журналістів та демонстрація суспільству причин та винуватців загибелі Г.Гонгадзе допоможе нам назавжди позбутись від повторення подібних трагедій”. Прес-служба Соціалістичної партії відправила копії цієї заяви разом з касетами для демонстрації у вищезазначені засоби масової інформації, зазначається в повідомленні.

УНІАН