Про це повідомляє прес-служба Луганської ОДА.

«Левову частку електроенергії для населених пунктів на нашій території забезпечує теплоелектростанція в м. Щастя, яка працює на вугіллі марки «А», – нагадує голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. – Цього вугілля на підконтрольній Україні території немає, його видобувають у Ровеньках і Свердловську (зона, окупована так званою «ЛНР»). Вугільні підприємства «Ровенькиантрацит» та «Свердловськантрацит», як і ТЕС у м. Щастя, належать до ДПЕК і зареєстровані на підконтрольній Україні території. Щоб забезпечити ТЕС паливом, вугілля марки «А» з Ровеньок і Свердловська поїздом заїжджає через станцію «Гукове» на територію Російської Федерації, проходить тут митний і прикордонний контроль, а надалі через станцію «Лантранівка» слідує на контрольовану Україною територію Луганської області й вивантажується на ТЕС у м. Щастя. Інших перевезень за цим маршрутом немає, вугілля з Ровеньок і Свердловська в Росії не вивантажується, оскільки РФ має надлишок власного вугілля марки «А», яке видобуває відкритим способом».

«Тому підрив поїзда з вугіллям, яке призначалося для ТЕС у Щасті, – це пряма диверсія проти контрольованої Україною території Луганської області», – пояснив Москаль.

За його словами, з початку бойових дій ТЕС відчуває гострий дефіцит вугілля, яке до закінчення ремонту підірваної колії в Щастя не поставляється. Альтернативи поставок вугілля з Ровеньок і Свердловська на ТЕС Щастя на сьогодні немає. Нагадаємо, що зараз зимовий період, надворі мінусова температура, за якої споживання електроенергії зростає. Якщо станція зупиниться через відсутність вугілля, майже всю контрольовану Україною територію Луганської області буде знеструмлено, а вся відповідальність за це ляже на так званих партизанів-підривників.

Матеріали про підрив поїзда з вугіллям буде направлено в Генпрокуратуру для правової оцінки диверсії.

«Окремо додамо, що ті, в кого є бажання влаштувати партизанську війну, можуть відзначитися в с. Жолобок поблизу 29-го блокпоста на «Бахмутці», де зараз стоять російські регулярні війська з бронетехнікою, чи в с. Голубівське Попаснянського району, яке із села, контрольованого Україною, стало селом, підконтрольним російській армії. Тут дійсно можна проявити справжній героїзм, а не влаштовувати диверсії на залізниці проти людей, що проживають на контрольованій Україною території», – наголосив Москаль.