Заступник міністра внутрішніх справ України Геннадій Москаль заявив про свій намір реалізувати в Україні західну практику викликів громадян у правоохоронні органи для подання пояснень через ЗМІ.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті „2000”, опублікованому в п'ятницю, 8 липня.

„Подібні „повістки через ЗМІ я бачив на Заході. І там це працює безвідмовно”, – відзначив заступник міністра.

Він також повідомив, що чиновники, яких подібним чином запрошували в правоохоронні органи, висловлюють невдоволення. „От ми кажемо: хочемо європейську модель. Але коли ця модель починає вимальовуватися в якомусь відомстві, відразу кричать: сваволя!”, – заявив Геннадій Москаль.

Коментуючи заяви ряду колишніх високопоставлених чиновників про те, що для надання свідчень МВС має направити громадянину повістку, заступник міністра заявив, що „деякі наші политики переплутали Закон про міліцію з Кримінально-процесуальним кодексом. Якщо порушене кримінальна справа, немає питань, тоді, конечно, повістка. І навіть приведуть у примусовому порядку”, – пояснив Москаль.

Він також відзначив, що в Законі про міліцію говориться про право співробітників правоохоронних органів „викликати громадян і посадових осіб…” „Але не написано, як”, – підсумував заступник міністра.

Геннадій Москаль також заявив про свій намір у разі потреби викликати для дачі показань колишнього народного депутата Олександра Єльяшкевича, що одержало політичний притулок у США під час президентства Леоніда Кучми, „через інтернет, телебачення”.

„Ну, як інакше я можу його запросити? Повістку направити: „Америка, Єльяшкевичу?” – запитав заступник міністра.

Цензор.net