Про це на своєму сайті повідомив сьогодні голова ОДА Геннадій Москаль.

«Оскільки до мене щодня приходять родичі потерпілих, котрі зі сльозами просять повернути вилучене майно й допомогти звільнити їхніх рідних та близьких, після наради я направив письмове звернення до міністра оборони С.Полторака та начальника Генштабу В.Муженка з проханням підтвердити або спростувати, чи знаходяться (або знаходилися) в приміщеннях військової частини 0264 такі особи: Глущенко І.Ю., 1982 р.н., мешканець Сєвєродонецька, Харченко В.А., 1992 р.н., мешканець Лисичанська, Ачилов В.А., 1960, мешканець Сєвєродонецька, Щикунський М.О. 1985 р.н., мешканець Сєвєродонецька,  Бичков Л.М., Бичков А.Л., мешканці Станиці Луганської,  працівниці ТЕС м.Щастя Зубик Л.О. та Несвіт І.Е., мешканки м.Щастя, депутат Сєвєродонецької міськради Волчков І.В. 1977 р.н», – йдеться у повідомленні.

Москаль також звернувся до голови СБУ Валентина Наливайченка «з проханням нагадати своїм підлеглим, котрі працюють на Луганщині автономно від УСБУ в Луганській області, що при затриманні підозрюваних осіб необхідно повідомляти про факт затримання їхнім родичам, як це передбачено діючим законодавством».

«Прошу також повідомити В.Наливайченка, чи затримувалися працівниками СБУ такі особи: Самойлов О.С. 1993 р.н., мешканець Сєвєродонецька,  Метьолкін І.Ю. 1993 р.н. мешканець с.Метьолкіно Сєвєродонецької міськради, Белянський К.Г. 1992 р.н., мешканець Сєвєродонецька, Рубан О.С., 1992 р.н., мешканець Сєвєродонецька, Пилипенко В.А. 1971 р.н., мешканець Сєвєродонецька, Горбачова К.І. 1957 р.н.», – пише Москаль.

Крім того, Москаль передав місії ОБСЄ список із 35 мешканців Луганської області, котрі, за даними українських правоохоронців, викрадені різними бандформуваннями ЛНР і утримуються під їхнім контролем. «Я звертаюся до міністра оборони та начальника Генштабу з проханням роз’яснити військовослужбовцям, що вони не є суб’єктом оперативно-розшукової діяльності, не мають повноважень вести слідство, не можуть затримувати й без рішення суду утримувати людей у своїх військових частинах (місця утримання затриманих і арештованих чітко виписані в законі «Про попереднє ув’язнення»). Це грубе порушення Конституції, законів України, пряма дискредитація влади і особисто мене. Я не дозволю перетворити підконтрольну Україні територію Луганської області на Латинську Америку зразка 60-х років», – заявив керівник ОДА.