Провести збори громади та проголосувати за перехід до Православної церкви України місцеві священики Московського патріархату завадили жителям села Лукашівка.

Під час зборів громади села Лукашівка люди мали вирішити, до якої з парафій приєднається їхня церква, повідомляє ТСН.

Натомість прихильники російської Церкви привезли до місцевого клубу «заїжджих» парафіян, котрі сваркою зірвали голосування. Напередодні там селяни висловили недовіру місцевому панотцю, за його небажання приєднуватися до помісної Церкви і заблокували двері храму.

Представники Московського патріархату приїхали підтримати місцевого батюшку Федора, котрий не бажає приєднуватися до ПЦУ.

«Як Господь благословить, так і буде. Чи ухвалить громада рішення голосувати чи не ухвалить», — розповідає він.

У Будинку культури присутні прихильники двох Церков. Деякі не приховують, що приїхали з інших сіл.

«Я ходжу 12 років в церкву і хочу ходити до неї, хоч в мене в Петрику є розкольницька церква, я туди не ходжу», — розповідає парафіянка Надія Малиновська.

Настоятель церкви від Московського патріархату — проти лічильної комісії. Пропонує голосувати руками.

«Ви бачили, скільки людей підняли руку, щоб наша церква під головуванням Онуфрія існувала у нашому селі?», — риторично запитує о. Федір після голосування.

На цьому збори закривають. Настоятель оголошує, що громада залишається в Московському патріархаті. Сільська молодь не приховує емоцій.

«Тут більшість людей була, які не проживають в Лукашівці, які приїхали, ми вперше їх бачимо. Збори я вважаю нелегітимні», — зазначає мешканка Лукашівки Сніжана Медяна.

Зрештою, жителі Лукашівки, що залишилися після зборів, уже під протокол голосують за приєднання до ПЦУ.

«До цього зборів не було, створили балаган, щоб зірвати збори. Всі рішення передадуть до обласної адміністрації в відділ у справах релігій», — розповідає секретар Вінницької єпархії Православної церкви України Владислав Демченко.

Обидві сторони вже заявили, що просто так церкву та майно в ній віддавати не наміряються. Тож відразу в двох парафіях почали готуватися до судових процесів.

Як писав “Вголос”, вчора, 13 січня, під вигуки “сепаратисти” віряни на Франківщині прогнали московського попа та його прихильників.

Також на Волині делегацію московських попів віряни не пустили у храм. У МП заявили, що церкву “захопили”.

Окрім цього, у с. Ворсівка Малинівського району Житомирської області парафія перейшла до Православної церкви України. Через це московські попи влаштували сутички.