УПЦ Московського патріархату заявляє, що Міністерство культури видало наказ про опис майна релігійної спільноти і каже, що без спротиву не обійдеться.

Московські попи кажуть, що нібито українські чиновники вирішили “переписати та оцінити” майно “канонічної церкви” і нібито інформаційно-просвітницький відділ УПЦ отримав копію листа про те, що Міністерством культури створені комісії для оцінки майна низки релігійних громад УПЦ МП на Сумщині. Зокрема, Спасо-Преображенського храму у селі Глухів.

У відповідь на це в Міністерстві культури заявили, що у своїй роботі відомство керується Конституцією та Законами України, передає УП.

“Міністерство культури жодних наказів про створення комісії з обліку майна релігійних громад УПЦ не видавало”, – йдеться у відповіді на запит видання.

“Разом з тим припускаємо, що наказ генерального директора Національного заповідника “Глухів” Мошик І.В. № 71 від 18 вересня 2018 року був виданий в результаті розгляду звернення народного депутата України Шухевича Ю.-Б.Р. від 04.09.2018 № 04-35/Ш-040918 стосовно загрози вивезення історико-культурних цінностей із релігійних споруд Української православної церкви”, – додали у Мінкульті.

Там наголосили, що 24 вересня зазначений наказ був скасований.

Нагадаємо, раніше у священному Синоді Української православної церкви Московського патріархату почали вимагати, щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули “канонічну територію” УПЦ МП.

Доктор богослов’я, ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іова (Геча) відповів, що УПЦ МП не має права вимагати щоб екзархи, призначені Константинопольським Патріархом, покинули Україну.