Про це в повідомила прес-секретар Савеловского районного суду міста Москви Олександра Волкова, пише «Укрінформ».

«Суд не прийняв позов до провадження. Ухвала суду була винесена про повернення позовної заяви у зв’язку з тим, що позов непідсудний нашому суду», – сказала вона.

Голова Московського відділення Червоного Хреста Ігор Трунов подав позовну заяву в Савеловський районний суд Москви до 18 українських та американських ЗМІ у зв’язку з нібито спотворенням його слів про ситуацію на Донбасі. Зокрема, мова йде про скандальні заяви Трунова на прес-конференції в Москві наприкінці минулого року про те, що всі «гумконвої» МНС РФ є вторгненням на територію України, і в них могла бути зброя. Через деякий час Трунов повністю відмовився від своїх слів. Зокрема, він заявив, що він такого не говорив взагалі і журналісти його неправильно зрозуміли.

У позовній заяві Московське відділення Червоного Хреста вимагало стягнути з відповідачів 170 мільйонів рублів компенсації за нібито поширений наклеп про події на сході України.

Крім того, Московське відділення Червоного Хреста звернулося до генпрокурора РФ і до Роскомнагляду «з проханням обмежити доступ в Інтернеті до екстремістських ресурсів зазначених американських і українських ЗМІ».

Організація також звернулася до Слідчого комітету Росії із заявою про порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 280 (прилюдні заклики до здійснення екстремістської діяльності), ч. 2 ст. 128. 1 (наклеп) і ст. 319 КК РФ.