Рідних військовополонених українських моряків пустили у залу судового засідання побачитися.

Про це повідомив адвокат Олег Єлісєєв.

За словами, адвоката Миколи Полозова, перші три четвірки моряків (Гриценко, Власюк, Драч, Зінченко) доправили до суду під посиленим конвоєм.

Він розповів, що захист вимагав випустити моряків з клітки та посадити поруч із адвокатами, утім це клопотання суд відхилив; водночас, допустити у залу родичів — задовільнив.

"Зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції — суддя Канєва вже годину у нарадчій кімнаті", — написав Полозов у "Фейсбуці".

Відтак суд дозволив допустити до зали родичів ще в судовому засіданні щодо Гриценка, Власюка, Драча, Зінченка.

"Що стосується групи моряків (Мокряка, Оприска, Семидоцького, Цибізова) захист заявив низку клопотань: випустити моряків з клітки і посадити поруч з адвокатами — відхилено; зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції — суддя Галімова після тривалого перебування у нарадчій кімнаті відмовила у клопотанні захисників", — зазначив Єлісєєв.

За його словами, захист ще однієї група моряків (Терещенко, Головаш, Попов, Шевченко) також заявив низку клопотань: випустити моряків з клітки та посадити поруч із адвокатами — відхилено; зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції — суддя Рябцев після тривалого перебування у нарадчій кімнаті відмовив у клопотанні захисників; надати підзахисним час для ознайомлення — клопотання задоволено, було надано 30 хвилин часу.

Раніше повідомлялося, що українців розподілили для розгляду справи на шість груп по чотири людини, а засідання щодо продовження арешту українським морякам відбувається у закритому режимі.

Як писав "Вголос", затримані країною-окупантом у районі Керченської протоки українські моряки відмовилися давати свідчення у Лефортівському суді Москви.

Нагадаємо, 25 листопада російські військові захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу” в нейтральних водах Чорного моря.

Усі 24 військовополонені українські моряки заявили слідству, що вони є військовополоненими.