Мішенню для кремлівських маніпуляторів стали президентські та парламентські вибори в Україні. Про це заявив колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, пише “Укрінфом”.

Політик наголосив, що з 2016 року організація зафіксувала більше десяти випадків зовнішнього втручання у процеси волевиявлення у світі. Відповідно, не варто недооцінювати ризики для України з боку РФ.

Фог Расмуссен переконаний у застосуванні Росією асиметричних засобів війни. Кремль використовує як пряму агресію, так і хакерські атаки. Факти таких втручань стали для Україною повсякденними явищами.

Росія планує делегітимізувати вибори в Україні як процес. Це підірве довіру до новообраного президента та поставить під сумнів проведення демократичних виборів. Путін планує показати Європі, що Україна – це країна-невдаха, якій не можна нічого доручати.

Колишні генсек НАТО заявив, що для Євросоюзу важливо, щоб вибори в нашій державі пройшли без жодних провокацій. Москва боїться вільної України. У свою чергу, ЄС повинен захистити принципи та цінності, на яких побудована демократія.

Політик додав, що українці давно зробили свій вибір на шляху до ЄС. Організація продовжуватиме підтримувати шлях України до зміни життя на краще.