Про це йдеться в коментарі МЗС Російської Федерації.

Як наголошується, «ще в ноті МЗС Росії МЗС України від 31 березня 2005 року було зазначено, що за Угодою між РФ та Україною про врегулювання питань правонаступництва щодо зовнішнього державного боргу і активів колишнього СРСР від 9 грудня 1994 року Україна взяла на себе зобов'язання передати, а РФ взяти на себе зобов'язання з виплати частки України у зовнішньому державному боргу колишнього СРСР станом на 1 грудня 1994 року».

На той момент, стверджують в російському МЗС, частка України складала $6,8 млрд. Тепер вона наближається до $20 млрд.

«У цьому зв'язку, у випадку, якщо Українська сторона повертається до проблеми «нульового варіанту», то Російська сторона залишає за собою право наполягати на негайній компенсації Україною РФ цих $20 млрд. боргу колишнього СРСР. Після чого ми були б готові розглянути питання про можливість проведення переговорів з Україною щодо інших аспектів «нульового варіанту», – заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо, напередодні прем'єр України Арсеній Яценюк доручив міністерству закордонних справ підготувати правову позицію щодо захисту національних інтересів країни при розподілі коштів і майна колишнього СРСР.

Джерело: Інтерфакс-України