Заступник голови фракції «Опозиційний блок» у ВР Олександр Вілкул вніс постанову, яка блокує підписання щойно ухваленого закону про мову.

Про це Вілкул повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Подав у Раду проект постанови, яка блокує підписання мовного закону. Таким чином, ні спікер парламенту А. Парубій, ні Президент П. Порошенко не можуть підписати цей закон. Відповідно, цей закон не може набути чинності», – написав Вілкул.

Опоблоківець заявив, що поданий законопроект він підготував разом зі своїм колегою по фракції Вадимом Новинським.

«Ми діяли чітко відповідно до законодавства України. Проект постанови поданий відразу після голосування. Питання – чи піде Парубій на порушення законодавства, підписавши цей закон, без розгляду нашого проекту постанови», – зазначає Вілкул.

На його думку, мовний закон «провокаційний», порушує Конституцію і «суперечить європейським нормам права».

Водночас екс-соратник Вілкула нардепутат Юрій Бойко вже заявив, що оскаржить прийнятий закон у Конституційному суді.

«Є перелік статей, які були порушені, коли розглядався цей законопроект, і ми будемо звертатися до Конституційного суду. Ми вже підготували подання. Я впевнений, що суд повинен скасувати цей каральний закон. Це дасть можливість уникнути дискримінації частини наших громадян, частини українців», – йдеться в заяві Бойка, опублікованій на сайті його нинішньої політичної сили «Опозиційна платформа – За життя».

За його словами, нардепи від «Платформи» теж зареєстрували проект постанови про скасування рішення Ради про прийняття мовного законопроекту.

Як писав «Вголос», Верховна Рада прийняла закон про мову.

Також Верховна Рада ввела штрафи за порушення Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».