Таку думку висловила перший директор Українського центру оцінювання якості освіти, радник голови ради об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» з питань освіти Лілія Гриневич під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Лілія Гриневич пояснила, що розрив освітнього простору України полягає в тому, що діти, які вибрали для навчання у школах регіональну мову, зможуть продовжувати навчання в ВНЗ тою ж мовою, тому опиняться у певній ізоляції від решти України.

«У тих регіонах, де є російськомовне середовище, головна мотивація для вивчення української мови – здобуття освіти українською мовою. Як тільки ВНЗ перейдуть на викладання російською мовою, ця мотивація відразу ж зникне. При цьому ми маємо поділ українського освітнього простору фактично на дві частини. При цьому діти, про яких ми говоримо, потраплять у певну ізоляцію від решти України, адже вони не володітимуть українською мовою, отже не зможуть претендувати на навчання у кращих закладах держави», – пояснила Лілія Гриневич.

Вона додала, що сфера освіти - це можливість «зшити Україну», адже молоді люди здатні бути більш толерантними, активними, їм цікаво пізнавати культуру та історію сусідніх регіонів.

Для того, аби подолати русифікацію в освіті, на думку Лілії Гриневич, потрібно змінити владу та посилити боротьбу за національні інтереси.

«Сьогодні ми маємо правовий шанс змінити цю владу у вигляді виборів. Батьки можуть опиратися політиці русифікації точково. До прикладу, у Києві одну із нових шкіл хотіли зробити російськомовною, однак батьки відстояли своє бажання, аби їхні діти навчалися в україномовній школі. Тобто батьки сьогодні мають право на вибір мови, на якій вчитиметься їхня дитина. Вони можуть між собою домовитись і опиратися русифікації. Та тільки це буде несистемна зміна. Це буде зміна в певному середовищі, де зібралися небайдужі люди. Однак українцям зараз якраз важливі системні зміни», – сказала перший директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Як писав Вголос, Закон України «Про засади державної мовної політики» за авторством депутатів від Партії регіонів Ківалова і Колесніченка 10 серпня набув чинності.