«Ідея виникла, як реакція на заяву одного із загальноукраїнських телеканалів, який висловився категорично проти запровадження таких квот. Контент нашого телеканалу на 100% україномовний, більше того - коментарі експертів чи героїв російською мовою ми принципово перекладаємо на українську, - розповідає головний редактор телеканалу НТА Наталка Струк. – Вимога збільшити частку україномовного продукту на телебаченні – цілком слушна і вчасна. Відтак, закликаємо колег-телевізійників підтримати наш флешмоб і розмістити напис із таким хештегом чи у себе в ефірі, чи на сайті, чи просто у власних соцмережах.

«На мій погляд, одна з головних причин усіх бід України – це невміння шанувати рідну мову, - зазначає генеральний директор НТА Роман Любицький. – Роками нам нав'язували «другу рідну» для українців, а разом з тим «братній народ» Росії. А потім цей «братній народ» анексував Крим і затіяв війну на Сході. На жаль, роками більшість центральних українських каналів підігрували (і – найчастіше – свідомо!) цій позиції, адже їхнє мовлення було майже цілком російською мовою! У теперішній ситуації в країні – це неприпустимо. Я просто не можу зрозуміти медіа, які проти нових квот на українську мову і прагнуть далі наповнювати свій ефір мовою окупанта. Як можна жити в одній країні, а займати позицію іншої, яка Твою державу хоче знищити!?»

Інформація: 

Телеканал НТА (Незалежне телевізійне агентство) мовить у Львові з 1998 року. У листопаді 2016 р. генеральним директором телеканалу НТА призначили Романа Любицького. В березні на телеканалі з оновленої студії стартував новий сезон. 

Нагадаємо, на телеканалі НТА розпочався новий проект «Правда. Розслідування», який виходить в ефір щочетверга після інформаційної години о 20:00.

«Вголос»