Співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович заявив, що подав до Конституційного Суду на спікера Дмитра Разумкова.

Про це повідомляє ТСН.

На засіданні підготовчої групи ВР нового скликання сталася суперечка між депутатами через зауваження розмовляти державною мовою. Його Разумков зробив на засіданні підготовчої групи ВР.

Під час засідання Рабінович почав говорити російською мовою.

Член депутатської групи "За майбутнє"  і глава комітету Дмитро Лубинець зробив йому зауваження і нагадав про регламент.

У ньому ж передбачено, що мовою роботи органів Ради, зокрема комітетів, є українська.

"Ми чули з трибуни Верховної Ради України, що ви, Вадиме Зіновійовичу, дуже добре спілкуєтеся нашою солов'їною мовою", - сказав Лубинець.

На зауваження свого колеги Рабінович відповів, що подав до Конституційного суду на Разумкова і пригрозив, що подасть ще й на Лубинця.

"Десятий пункт Конституції гарантує всім рівні мовні права. Робочою мовою ради є українська мова. Я не заважаю вам нею спілкуватись. Коли я виступаю від імені фракції, погоджую текст з фракцією і читаю це українською. Але висловлювати думку мені легше російською мовою. Ви хочете мене позбавити права висловлювати свою думку? Зустрінемось у Конституційному Суді", - сказав Рабінович.

Нардеп заявив також, що йому важко спілкуватися українською через "історичні" причини, але він вчиться.

Лубинець все ж сподівається, що Рабінович вивчить українську мову і всій країні доведе, що це не важко.

Утім, Рабінович запитав свого колегу, чи той виділить час на навчання його української.

"Даю доручення Секретаріату підготувати робочий час, не менше однієї години, на пленарному тижні, для того, щоб голова комітету, народний депутат Лубинець з головою підкомітету Рабіновичем могли спілкуватися і вивчати українську мову", - відповів Лубинець.

Як писав "Вголос" одіозний депутат знову відмовився говорити українською і пригрозив судом.