Про це повідомив головний трансплантолог МОЗ України Олександр Никоненко.

Він зазначив, що в Україні донорами можуть стати тільки близькі родичі, які віддають своїм дітям або рідним нирку або частину печінки. Згоду на вилучення органів після смерті людини також дають його родичі, але в більшості випадків лікарі отримують відмову.

Никоненко повідомив, що в середньому річна потреба України в трансплантації нирки вимірюється 2 тис. трансплантацій на рік, печінки - 1 тис., серця - від 800 до 1 тис. "На сьогоднішній день ми можемо сказати, що ми навіть 1% не виконуємо від необхідного. У минулому році ми виконали лише 86 трансплантацій нирки, 14 трансплантацій печінки і 1 трансплантацію серця. Ось такий обсяг роботи, який виконаний в Україні", - зазначив Никоненко.

Він повідомив, що сьогодні в МОЗ готуються зміни в законодавство, що пропонують замінити норму про презумпцію незгоди, що діє в нашій країні, на презумпцію згоди. "Ми маємо позитивний приклад Білорусі. 3 роки тому у них був такий же закон, як у нас, а коли він змінився, у них у декілька разів збільшилася трансплантація", - наголосив він.

Никоненко ще раз зазначив, що навіть при зміні законодавства необхідно працювати з населенням і змінювати ставлення суспільства до даного питання.

Як відомо, презумпція згоди передбачає, що потенційний донор ще за життя дав згоду на те, щоб бути донором. Презумпція незгоди виходить з допуску, що особа не давала згоду на видалення своїх органів після смерті.

Джерело: ТСН