«Альтернативи страхової медицини немає. Це довела світова практика. Я не буду категоричним у визначенні, якою вона має бути - бюджетної, бюджетно-страхової або просто страховій, ... але те, що вона повинна бути, - це однозначно », - сказав голова МОЗ в інтерв'ю газеті «Ваше здоров'я».

За його словами, в даний час існує декілька законопроектів про страхову медицину, в тому числі МОЗ, а також Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради. Однак, як зазначив Митник, проект від відомства поки не зареєстрований, на відміну від варіанту профільного парламентського комітету.

Голова МОЗ також підкреслив, що ці два законопроекти майже однакові: «Він (законопроект комітету - ред.), По суті, є ідентичним тому, який розробило міністерство. Проект можна виносити на обговорення у Верховній Раді і приймати в першому читанні. А тоді вже починати дискусію».

На думку Митника, в України доцільна бюджетно-страхова медицина. «Вважаю, що це повинна бути бюджетно-страхова медицина. З окремим фондом, який буде функціонувати при Кабінеті міністрів. Він буде мати відповідні доручення і повноваження», - сказав він.

Голова МОЗ також підкреслив, що питання реформ у медичній галузі, в тому числі запровадження страхової медицини, курирує президент. «Все це, безумовно, буде сприяти тому, що реформи в охорони здоров'я підуть активніше і нарешті, можливо, вже в наступному році закон про страхову медицину буде винесений на обговорення і прийнятий», - висловив надію Митник.

«Я вже якось говорив і повторюся: якщо міністру навіть доведеться піти у відставку після прийняття закону, все одно цей документ потрібно приймати», - підсумував міністр.