Головний санітарний лікар Віктор Ляшко прокоментував інформацію про виявлення в шести країнах світу фактів інфікування новим вірусом від норок.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, ймовірність антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведена, однак така мутація коронавірусу може призвести до дуже негативних наслідків.

Так, про випадки SARS-CoV-2 серед цих тварин повідомили в Данії, Нідерландах, Іспанії, Швеції, Італії та США. Ляшко уже мав розмову з данським послом в Україні Оле Егбергом Міккельсеном щодо такої ситуації.

Посол запевнив, що уряд Данії вже вживає заходів щодо обмеження подальшого поширення цього вірусу.

"Ймовірність антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведено, але у найгіршому випадку вона може мати наслідки для імунітету, реінфекцій та ефективності вакцин від COVID-19", - сказав Ляшко.

Головний санлікар зауважив, що наявні дані свідчать про те, що клінічна картина, ступінь тяжкості та передача інфекції серед заражених вірусом SARS-CoV-2, який пов'язаний із норками, є подібними до коронавірусу SARS-CoV-2, який циркулює у світі.

Він додав, що вже проінформував Держпродспоживслужбу, Мінекономрозвитку, Національну академію наук, Національну академію медичних наук України щодо проведення оцінки ризиків, пов’язаних із поширенням SARS-CoV-2 у популяції норок.

Раніше Вголос повідомляв: