Український письменник і громадський діяч Віталій Капранов зробив сміливу заяву про українську мову.

Про це він розповів "Оглядачу".

За його слова, в Україні зараз українська мова відіграє роль мітки "свій-чужий". І "нас переконує розмовляти (державною, - ред.) українською ворог".

"Ми нарешті зрозуміли, що Україна – це не тільки територія, огороджена парканом. Україна – в головах. Україна – це інформаційний простір, мітка свій-чужий", – зазначив Капранов.

"Як нам на фронті казали – лежить поранений боєць у стані шоку, нічого не бачить. У нього в руках граната і автомат. І все болить. До нього повзе санітар. Є два варіанти, як до нього звернутися. Якщо "братік, потєрпі, я сєйчас прійду, я сєйчас доползу" – можна отримати і гранату у відповідь. А якщо звернутися (українською – ред.) – це елементарне свій-чужий", – пояснив він.

Як підкреслив письменник, "питання свій-чужий насправді головне".

"А мова – це питання свій-чужий. Зараз, коли війна його загострює, то всі розмови, що "в Швейцарії в кожному кантоні своя мова", "у Сінгапурі чотири мови", "у Фінляндії дві" і таке інше – вже не такі актуальні. Ми від абстрактних речей переходимо до конкретних", – заявив він.

Також Капранов зазначив, що сьогодні багато російськомовних українців переходять на українську мову разом зі своїми дітьми.

https://player.obozrevatel.com/video/files/videos/0/16/556/480p.mp4

Як писав "Вголос", «Учасники АТО – звірі, українська – мова бидла»: сепаратистка шокувала заявами (фото).