Автором створення галереї однострою є художник, заслужений працівник культури України Богуслав Любів. Нині Галерея одностроїв українського війська – це єдиний музей уніформи українського війська першої половини ХХ століття. У музеї представлений той історичний пласт боротьби українського народу за незалежність та соборність Української держави, на який у совєтський період наклали табу і назвали «українським буржуазним націоналізмом».

Починається він від молодіжних організацій «Сокіл», «Січ», і «Пласт» – тих молодіжних формувань, котрі дали поштовх для створення у період Першої світової війни формувань Українських січових стрільців. Пізніше була створена Українська Галицька Армія, після проголошення ЗУНР – формування УНР. Представлені однострої Карпатської України, проголошеної в 1939 році, далі – однострої вояків УПА і дивізії «Галичина».

Задум створити експонати цього періоду виник у Богуслава Любіва, ще коли він був студентом, у 60-ті роки. Тоді це було небезпечно. Батько йому багато розповідав про історію українського війська. Помаленьку накопичувався матеріал. Про музей тоді він не мріяв. Коли почав виконувати в матеріалі, тоді і з’явилося бажання, щоб ці речі він не просто збирав у себе в майстерні і дивився на них один, а щоб їх побачили люди.

У 2006 році вдалося отримати приміщення, і він почав формувати галерею. Нині галерея – постійно діюча. Тут також відбуваються тематичні виставки, присвячені певним історичним датам. Зокрема, зараз у галереї експонується виставка до 100-ліття «Пласту». На ній можна подивитися, як зароджувалася ця молодіжна організація, як виглядали перші пластуни і пластунки. Серед іншого, тут демонструють і відроджений перший пластовий прапор, який був втрачений. Ця виставка діє і впродовж вересня. Її відвідала надзвичайно велика кількість людей.

Приміщення галереї Богуслав Любів утримує за свій кошт. Окрім виставкового залу, тут розміщена його майстерня, де історик працює над створенням експонатів. Як розповідає Богуслав Любів, він є і за науковця, і за кравця, який виконує конструкцію, і за прибиральника, коли треба зробити порядок.

Зараз питання довкола приміщення трошки заспокоїлося, перестало бути у полі зору, але були моменти, коли приміщення хотіли забрати під чергову кав’ярню. Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк запевнив, що депутати не допустять цього, і музей тут буде.

Кожен музей має своїх відвідувачів. У книзі відгуків Галереї українського військового однострою є записи з усієї України – з Луганська, Донецька, Севастополя. Богуслав Любів розповідає: «До мене приходять люди, які хочуть знати правду про цей період історії, яких цікавить уніформологія. Вони консультуються зі мною. Ми з ними ведемо певні дискусії про цей період, але якихось неприємних зустрічей не було».

Приміщення малі, тому науковець не має можливості розмістити усі однострої, котрі зібрані за весь період. Тому він постійно змінює експозицію. Уже має 37 одностроїв, які тримає у майстерні.

Також Богуслав Любів бере участь у міжнародних конференціях, виставках, виступає з лекціями перед військовими. Його однострої є в різних музеях України. Богуслав Любів розробив парадні однострої, в яких зараз ходять ліцеїсти Героїв Крут. Друга його розробка – для почесної варти Академії сухопутних військ. Третя – для муніципального оркестру.

Десять років – дата ніби невелика, але для автора галереї вона є визначною. Цей той період, як зазначає Богуслав Любів, за який уже можна робити звіти перед громадськістю, перед науковцями.