Як інформує прес-служба БФ «Добре серце», розпочалися заходи службою Божою в місцевому храмі. Настоятель церкви Преподобної Параскевії с. Кавсько о. Олег Кобель провів молебень до Матері Божої в приміщенні музею.

Тут зібрано все про вояків УПА: автентичний одяг і зброя, література, періодична преса, світлини та інші речі відповідної тематики. Сміливо можна сказати, що  цей музей – живий організм, якому притаманні рух, пошук, творча енергія. Він є орієнтиром і своєрідним об’єднувальним чинником історичного минулого в реґіоні, який існує завдяки невтомній збиральницькій і дослідницькій праці однієї людини – Зеновія Кочмарського.

Вперше двері для відвідувачів музею було відчинено після освячення, 24 серпня 1993 року. Розпочиналася експозиція з невеликої кількості експонатів, зокрема муляжів зброї Другої світової війни, однострою українського січового стрілецтва та воїнів Української Повстанської Армії, світлин членів ОУН-УПА, оригіналів документів.

Та завдяки пошуковій організації жертв війни «Пам’ять», співпраці із Всеукраїнським Братством воїнів ОУН-УПА, залучення інших громадських організацій до поповнення експонатів їхня кількість з кожним роком збільшувалася та урізноманітнювалася тематика музею. За вагомий внесок у справу національно-патріотичного виховання, збір унікальних документів про героїчну боротьбу повстанців на наших теренах, Управління культури Львівської облдержадміністрації 8 грудня 2000 року надало музеєві почесне звання — «Народний».Це стало хорошим стимулом до подальшої пошукової роботи. Так, в травні 2006 року було відкрито другу музейну кімнату з цікавими матеріалами часів визвольної боротьби УПА.

Зокрема, тут представлено на широкий загал повстанські господарські речі, друкарська машинка, знайдені у криївці в Белецькому лісі в 1997 році, вишиті на засланні у сталінських таборах національні вишиванки, оригінали документів ОУН, унікальні фотографії. Згодом була й третя кімната музею. Її урочисто відкрили в жовтні 2008 року. Тут представлено військові відзнаки УСС, УГА, УНР, УПА; лист-рукопис Степана Бандери, написаний друзям до США. У 2011 році музей поповнився так званою Галереєю Слави УПА, що розмістилася у четвертій кімнаті.

Окрім цього, Зеновій Кочмарський з 1999 року запровадив при музеї школу для юнацтва з промовистою назвою «Молодий націоналіст». Хлопці й дівчата вивчають історію рідного краю, здійснюють екскурсії героїчними шляхами вояків УПА, займаються пошуком нових матеріалів, тим самим вдихаючи життя в музей, який став осередком культури с. Кавсько. Оскільки слава про нього поширилася досить швидко, тож відвідувачів не бракує.

1Святкування 20-річного ювілею продовжилися у Народному домі. Вчитель історії Михайло Мичко виголосив доповідь про етапи формування фондів музею. До речі, він готує до друку книгу про с. Кавсько та зокрема, про музей УПА, яка незабаром побачить світ.

Почесний гість святкувань Юрій Шухевич зі словами подяки на адресу ідейного натхненника і засновника музею Зеновія Кочмарського вручив для музею оригінал бойової листівки.

Вітання від народного депутата України Олега Каніця, одного з меценатів музею,  передав голова Стрийської районної організації КУН Микола Магас. Від районного відділу культури та районної ради усім, хто протягом 20 років допомагав у створенні музею було вручено почесні грамоти. На завершення відбувся святковий концерт за участю барда Володимира Пастушка (м. Рівне) та муніципального чоловічого народного хору «Каменяр». На подвір’ї Народного дому свободівці частували усіх бажаючих повстанським кулешем.