Нова програма МВФ для України у форматі розширеного фінансування (EFF) розрахована на три роки і буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності та запровадження глибоких структурних реформ.

Про це заявив у Вашингтоні директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен, передає "Укрінформ".

Він зауважив, що Україна досягла значного рівня макроекономічної стабільності та підкреслив, що однією з ключових речей стала модернізація роботи Центрального банку, що передбачало також зміцнення його незалежності.

Крім того, він звернув увагу на аспекти монетарної політики в Україні, а також нагляду за фінансовим сектором. У цьому контексті представник Фонду згадав справу "Приватбанку", яка розглядається зараз в судовому порядку. А також наголосив, що важливо, аби держава й надалі намагалася обмежити втрати для платників податків.

Що стосується структурних реформ в Україні, на які МВФ звертає увагу перед укладанням домовленостей про нову програму, глава Європейського департаменту назвав, зокрема, земельну реформу, подолання корупції, а також зусилля, спрямовані на більшу відкритість ринку в Україні.

Нагадаємо, що голова Національного банку України Яків Смолій поінформував, що на переговорах між МВФ та НБУ у Вашингтоні не будуть обговорювати питання «Приватбанку».