Рада директорів Міжнародного валютного фонду винесла рекомендацію скасувати вікові обмеження для посади генерального директора установи, адже це дасть змогу затвердити кандидатуру представниці Болгарії Крісталіни Ґеорґієвої.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

66-річна Ґеорґієва не може очолити МВФ за чинними правилами, які передбачають, що на цю посаду обирають людей не старших за 65 років, і вони не можуть працювати на ній після 70-ти.

У Світовому банку, де Ґеорґієва є виконавчою директоркою з січня 2017-го, немає вікових обмежень для керівних посад.

Для її призначення також потрібне схвалення Ради керуючих МВФ, де засідають представники всіх 189 країн-членів, якщо до 6 вересня не з’явиться інших кандидатів на цю посаду.

Як писав “Вголос”, Євросоюз номінував єдиного кандидата на посаду директора МВФ на початку серпня. Після голосування Ґеорґієва повідомила, що подала запит на адміністративну відпустку зі своєї роботи у Світовому банку.

Втім, Велика Британія не брала участі у голосуванні країн ЄС. За окремими повідомленнями ЗМІ, прем’єр-міністр королівства Борис Джонсон хоче, щоб МВФ очолив колишній британський міністр фінансів Джордж Осборн за підтримки Сполучених Штатів.

В разі затвердження своєї кандидатури Ґеорґієва замінить на посаді директорки-розпорядниці МВФ колишню міністерку фінансів Франції Крістін Лаґард, яка залишає МВФ з 12 вересня. Вона претендує на посаду керівниці Європейського центрального банку.