Як інформує прес-служба Міністерства внутрішніх справ, віддрукований тираж двох газет містив неправдиву інформацію щодо кандидатів у народні депутати від двох партій, а ще одна – на підтримку однієї з політичних сил.

Наразі вилучено понад 2,5 мільйонів газет, загальний тираж може становити близько 7 мільйонів примірників.

За словами Арсена Авакова, МВС сьогодні забезпечує прозорість виборчого процесу. В рамках цієї діяльності відомство протидіє спробам поширення «чорного піару».

Сьогодні у результаті оперативних заходів працівниками міліції була викрита велика мережа шахраїв. Вони на замовлення однієї з політичних партій виготовили тираж незаконної друкованої продукції.

Арсен Аваков повідомив, що в столиці був виявлений склад. Там зберігалася незаконна друкована продукція, що містить неправдиву інформацію і порочить політичні партії та кандидатів у народні депутати від деяких партій. Крім того, на складі виявлений великий тираж агітаційної газети на підтримку однієї з політичних сил. За оперативною інформацією, склад був орендований однією з політичних партій. Незаконні агітки були надруковані в одній з друкарень в Київській області.

Аваков зазначив, що працівниками міліції вилучено більше 2,5 мільйонів екземплярів друкованої продукції. Правоохоронці встановили, що загальний тираж незаконної агітпродукції може становити близько 7 мільйонів примірників. Затримано вісім осіб, які за попередньою інформацією, брали участь у виготовленні брудних агіток. Правоохоронці фіксують інформацію про те, що ці незаконні агітматеріали були направлені в Полтавську, Рівненську, Дніпропетровську та Сумську області.

В даний час на складі проводяться слідчі заходи, в тому числі, в офісі друкарні, яка згідно вихідним даним на цій друкованої продукції, і є її виробником. Попередньо дії зловмисників кваліфіковані за ч. 1 ст. 157 ч. 1 Кримінального кодексу України - «Перешкоджання вільному здійсненню свого виборчого права, поєднане з обманом».

Глава МВС висловив упевненість, що завдяки діям міліції вдасться запобігти поширенню 80-90 відсотків цієї нелегальної продукції. Він також нагадав, що згідно з нещодавно прийнятим Законом України щодо посилення відповідальності за порушення у сфері виборчого процесу кримінальна відповідальність загрожує як особам, які здійснюють підкуп виборців, так і громадянам, які їм в цьому сприяють.

Відповідальність за подібні порушення може коливатися від штрафу в кілька тисяч гривень до 8 років позбавлення волі.