Про це повідомила прес-служба МВС України.

У військових частинах Нацгвардії привели у готовність резерви, які надають допомогу підрозділам охорони дипломатичних представництв консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні.

Основні зусилля особового складу, який залучається до охорони об’єктів, спрямовані  на попередження та припинення можливих терористичних загроз, протиправних дій, порушень громадського порядку поблизу дипломатичних представництв.

За фактом обстрілу цієї ночі приміщення Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку слідчі Головного управління Національної поліції у Волинській області відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258 (Терористичний акт) Кримінального кодексу України. Прокуратурою області підслідність у вказаному кримінальному провадженні визначено за слідчим відділом Управління Служби безпеки України у Волинській області.

Створено слідчо-оперативну групу із співробітників Національної поліції та СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури.

Хід розслідування перебуває на особистому контролі Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та голови Національної поліції України Сергія Князєва.

Нагадаємо, як писав «Вголос» Президент Петро Порошенко доручив посилити охорону іноземних дипломатичних і консульських установ після сьогоднішнього обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку.

Повідомлялося,  сьогодні вночі, близько 00:30, у Луцьку невідомі обстріляли будівлю Генконсульства Польщі, що на вулиці Дубнівській 22б.  У результаті стрілянини пошкоджено дах будівлі Генконсульства. Вибух був достатньо сильним: від нього спрацювала сигналізація банку, розташованого неподалік.

Консул Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі заявив, що нічний напад на приміщення консульства був терористичним актом.

У зв’язку з нічним обстрілом Генконсульства у Луцьку МЗС Польщі викликало посла України Андрія Дещицю. 

Служба безпеки України підозрює Росію у причетності до нічного обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку.

Сьогодні, 29 березня, група молодиків влаштувала провокацію на Львівщині. Невідомі тримали у  руках плакати з антиукраїнськими гаслами написаними польською та українською мовою: «Ні! Геноциду Поляків», «Поляки наші брати» тощо.

Польські консульські установи, розташовані в Україні, сьогодні не працюють.

 

 «Вголос»