Про це Арсен Аваков написав на своїй сторінці у «Facebook».

«Багаторічний договір з ЄДАПС розірваний. Близьке до завершення розслідування кримінальної справи про можливі зловживання і корупції в МВС, у системі випуску і реалізації громадянам України бланків паспортів та інших документів. Мова про сотні мільйонів гривень. Але мова не тільки про гроші. Мова про державну безпеку», – пише Аваков.

Він зазначає, що через співпрацю з ЄДАПС державу фактично усунули від виготовлення паспортів громадянам.

«Ось уривок одного з документів, долучених до кримінальної справи: «…Крім того, фактично, державу було усунуто від процедури виготовлення й персоналізації паспортів своїх громадян, а ЄДАПС мав можливість видавати будь-які паспорти на будь-яке ім’я. Жоден паспортний контроль не міг виявити підробки, оскільки паспорт відповідав усім критеріям захисту…».

Зараз бланки паспортів та система їх обліку та реалізації – в руках державних підприємств і державних органів. Всю продукцію необхідну МВС виготовляє державний Поліграфкомбінат «Україна». Тільки за останні три квартали на бланках паспортів, водійських посвідченнях, від колишніх ЄДАПСівскіх цін, вдалося заощадити для країни 108 млн грн», – додав Аваков.

При цьому Аваков обіцяє, що вартість закордонного паспорта значно зменшиться.

«Закордонний паспорт коштував у 2013 році – до 800 грн. У 2014 – після наших дій – став коштувати 120 грн. Різниця 630 грн!

Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в 2013 році коштувало – 198 грн, а в 2014 стало коштувати 114 грн. Різниця 84 грн.

Посвідчення водія коштувало в 2013р – 198 грн, а в 2014 – 114 грн. Різниця – 84грн», – пише Міністр МВС.