Трьом фігурантам справи пред’явлено обвинувачення у скоєнні злочину. У справі затверджено обвинувальний висновок, після чого її було направлено до Генеральної прокуратури України для затвердження обвинувального висновку і подальшого направлення справи за підсудністю до центрального районного суду м. Миколаєва.

Нагадаємо, Оксана Макар померла 29 березня 2012 р. у Донецькому опіковому центрі, де вона перебувала з 16 березня і перенесла кілька операцій, у тому числі ампутацію руки. Однак отримані травми виявилися несумісними з життям.

Макар знайшли 10 березня у Миколаєві неподалік від будмайданчика у важкому стані — тіло дівчини було обвуглено, але вона могла спілкуватися з міліціонерами та лікарями. Як з'ясувалося пізніше, Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити живцем троє молодих людей. Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство.

Після затримання 11 березня трьох підозрюваних, двох з них було відпущено правоохоронними органами під підписку про невиїзд. Це викликало протести у Миколаєві і великий суспільний резонанс по всій країні, після чого правоохоронці знову затримали підозрюваних.

У Миколаївській області був звільнений прокурор Центрального району та його заступник, від займаних посад також були звільнені заступник начальника слідчого управління та начальник відділу з розслідування злочинів проти життя і здоров'я людини УМВС у Миколаївській області та начальник слідчого відділу Центрального райвідділу міліції Миколаєва.

Також через недостатній професіоналізм в ході розслідування справи про зґвалтування Оксани Макар у Миколаєві до відповідальності притягнуто 9 керівників відповідних відомств.

Після смерті Оксани Макар справу проти причетних до скоєння злочину Максима Присяжнюка, Артема Погосяна і Євгенія Краснощока було перекваліфіковано зі статті «замах на вбивство» на статтю «умисне вбивство». Підозрюваним загрожує позбавлення волі від 15 років до довічного ув'язнення.