Кандидат історичних наук Андрій Ніцой розповів, як відреагує суспільство на рішення Володимира Зеленського зробити національними ісламські свята жертвоприношення.

Про це він сказав у коментарі для ІА «Вголос».

«Наше суспільство дуже розшароване. Ми не можемо говорити про єдиний український організм. Ми – постколоніальна нація з усіма негативними наслідками. Тому в нас є значна частина населення, яка завжди або майже завжди залишається байдужою до питань національної ідентичності та українських традицій, в тому числі й християнських», - пояснив Андрій Ніцой.

«Активна частина людей, питомо українська, щонайменше буде здивована і у таких людей виникнуть запитання, навіщо це робиться у країні із давніми православними традиціями. Причому під терміном «православ’я» я маю на увазі не лише християнську традицію, а, власне, давні українські вірування. Справа в тому, що візантійське християнство непогано мутувало під впливом давніх українських традицій. Відомо, що значна частина сучасного православного обряду пов’язана із дохристиянськими звичаями», - додав історик.

Ще більше інформації можна прочитати у статті “Жертвопринесення по-українськи: для чого нам Курбан-Байрам?