Політичний експерт Віктор Прошкін розказав, що собою являє законопроект №2598.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Почнемо з того, що поки що у команди президента немає уяви, які зміни потрібно вносити до Конституції. Точкові зміни, які вони намагаються вносити до документу, розбігаються із засадами діючої Конституції. Ми вже маємо рішення Конституційного суду про призначення силовиків, яке було визнаним неконституційним, тому можливо, що ці всі зміни теж оскаржить КСУ.

Що стосується децентралізації, то ми не побачимо її такою, як очікує суспільство. На мою думку, децентралізація – це коли органи виконавчої влади обираються самоврядуванням, яке обрали самі громади. А цього немає», – сказав Віктор Прошкін.

«Також у цьому законі немає вирішення проблем Донбасу і Криму. Хоча, можливо, що саме через таку модель пізніше будуть вноситись певні зміни у цих питаннях. Але будь-які питання, пов’язані із статусом територій, повинні бути гарантовані Конституцією. Сьогодні ми бачимо намагання змінити якісь окремі положення Основного Закону, але вони суперечать діючим положенням цього ж документу. Тому тут необхідні обговорення, проведення серйозних дискусій і дуже хотілося б побачити цілісний документ, який базуватиметься на засадах розуміння, де знаходиться Україна, що нам дають ці зміни до Конституції і з якою метою вони будуть внесені», – підсумував він.

Більше читайте тут: Закон про децентралізацію: особливий статус Донбасу чи «загравання» із Мінськими угодами?