Українці не навчаться відфільтровувати справжніх політиків від популістів.

Про це «Вголосу» розповів психолог Валентин Кім.

«Ми вже побачили: попередня Верховна Рада також на великий відсоток була створена з нових облич: скільки було комбатів, Героїв і навіть псевдокомбатів і псевдогероїв, - зазначив він. - І це звичайна реакція суспільства – воно відкликається на те, що відбулося: ми пережили Майдан, розстріл Небесної сотні, почалася російська агресія, тому  люди намагалися захистити себе. Як результат – кілька років тому будь-яка людина у камуфляжі могла пройти у Раду».

Зараз, за словами Кіма, також є запит на оновлення, реформи та злам старої системи, особливо – на руйнування старої системи, тому і проходять у Парламент «нові обличчя», які нібито щось руйнуватимуть.

«А насправді бачимо у Раді і весільних фотографів, і цілком випадкових людей, і навіть людей зі старої системи – кого там тільки немає. А все через те, що наше суспільство не має механізмів боротьби з цим популізмом, а українці не розбираються у персоналіях», - уточнив експерт.

І додав: «Проте найгірше те, що вони не хочуть у цьому розбиратися – люди хочуть простих рішень. І Україна тут підтримує  всесвітній  тренд – в ефірі цифрових технологій люди ухвалюють швидкі рішення, вони не хочуть аналізувати і читати аналітичні тексти, на які потрібно витратити кілька годин, аби зрозуміти, в чому суть. Людям потрібний швидкий і готовий висновок, тому політики цим і користуються».

Загалом, за словами Кіма, ми переходимо в еру популістів – і нічого з цим не вдіємо. «Можна, звичайно, зробити так, аби наше суспільство було більш досвідченим, однак все це потребує дуже багато зусиль. І людина, яка займатиметься такою просвітницькою справою, сама в політику не пройде, адже її слухатиме  меншість», - резюмував він.

Більше читайте тут: «Ера популістів: чому українці підтримують «божевільних».