Дев’ятий рік поспіль джазування Без кордонів та Без стереотипів являються незмінним атрибутом зимового міста Лева.

"У Львові грудень починається із найбільш вишуканого, найвідомішого джазового фестивалю, принаймі на Західній Україні, фестивалю Джаз Без” говорить прес- секретар мистецького обєднання Дзига Юрко Вовкогон.

Цьогоріч свято музики оптимізму розпочнеться 4 грудня. Для пересічного джазолюба хронологічна тяглість фестивалю у 10 днів стала приємною несподіванкою. Хоча формально триватиме він 11 днів, адже 3 грудня у місті Сянок відбудеться передконцерт до початку фестивалю.

В рамках своєї діяльності дев’ятий ДжазБез представить 13 країн, вперше на музичне свято до Львова завітають музиканти із Африки – єгипетський колектив The Hot Potato project. (Окрім Південної Америки будуть представлені усі континенти). Новою географічною точкою на карті ДжазБезу стало рідне село Богдана-Ігоря Антонича Новиці (тепер територія Польщі).

"Це надзвичайно місткий тобус в україно-польських стосунках, в історії української і польської культури. Цей невеличкий населений пункт може стати прикладом розвитку гуманітарної сфери та надзвичайно активного культурного життя" – зазначив на прес-конференсії Юрій Кучерявий.

Львів як завжди буде організаційним, ідеологічним та музичним центром. Тут буде представлено максимум основних виконавців. Всі 10 днів будуть заповнені концертами. 8 з них пройде у великих залах (це буде філармонія та театр Марії Заньковецької). Цей аспект є своєрідною новацією, адже досвід минулого року показав, що у клубному форматі багато людей не може потрапити на ДжазБез.

Отож, фестиваль розширює не лише свої кордони, а й аудиторію, що не може не тішити як організаторів, так і львів’ян. Адже створення джазового середовища у Львові було перешочерговою ціллю: "Бацила хвороби на хорошу музику якщо не стала епідемією, то, як мінімум отримала зриме поле "носіїв" та "пацієнтів", яких із кожним фестивалем чи концертом стає більше" – зазначив в одному із інтерв’ю директор мистецького об’єднання “Дзига” Маркіян Іващишин.

"Цьогоріч фестиваль особливий тим, що він збільшує кількість відтінків джазу та імпровізаційної музики та музики дотичної із ним, це робиться навмисне. ДжазБез пропонує не тільки джаз, а всі новинки у музиці, що мають стосунок до нього, це буде і поєднання фолку з академічною музикою (на прикладі Мар’яни Садовської) і електронні експеременти, також це будуть експерементальні концерти – коли відомі імпровізаційні музиканти світового рівня збиратимуться вперше на ДжазБезі і гратимуть разом нову музику".

Свіжа кров львівського джазу буде представлена цьогорічними переможцями Флюгерів колективом Ad Libitum, які запропонують слухачам низку нових музичних творінь на авторську поезію. Фаворити львівської публіки Shokolad виступатимуть у супроводі оркестру Leopolis.

В рамках фестивалю проводитимуться майстер класи, зокрема за участю Франсуа Тюб’є із Thuillier trio.

Видатки на фестиваль обох держав (України та Польщі) становлять 300 тис у.о.

Квитки на концерт у Львові можна придбати у галереї “Дзига”, касах Львівської філармонії та театру Заньковецької. Студентам, членам джаз клубу та працівникам культури до 24 листопада квитки продаватимуть зі знижкою 50%.

Програма фестивалю