У рамках вечора Михайло Хай презентуватиме свою книгу "Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція)", висунуту на здобуття Національної премії України імені Т. Шевченка.

Місце: арт-кафе "Квартира 35", вул. Вірменська, 35 ("Дзиґа", 2-ий поверх)
Вхід: 20 грн., для членів Етноклубу та джаз-клубу - 10 грн.

Михайло Хай

Лірник та бандурист. Науковець. Працює в Національній музичній академії України, завідувач експерементальної лабораторії фольклору. Номінант на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2012 року.

Основний кобзарський інструмент - ліра, яку почав опановувати з 1987 р. Виконавську лірницьку щколу засвоїв від лірника П. Чемерського, а також студіюючи записи ф. Колесси, О. Нижанківського.

Сворив власну лірницьку школу. Автор підручника гри на традиційній українській лірі, монографії "Музика Бойківщини" (2002) та наступної ("Українська інструментальна музика усної традиції" (2011).

проф. Степаненко М. Б.: "Магію й медитативність звуків, які випродуковують описані в дослідженні інструменти передати словами неможливо. Її треба принаймні чути або найкраще – самому безпосередньо брати участь у колективному творенні-виконанні-сприймання.

А для цього необхідний природний симбіоз теорії (яка без практики, за висловом і переконанням М. Хая "глуха") й практики (що за своєю чергою без теорії – "сліпа"). Усе життя, експедиційно-дослідницька, виконавська та науково-реконструктивна діяльність автора номінованої книги – покладене не лише на створення цього симбіозу але й на збереження  давньої народної музики".