Під час міжнародних змагань на території інших країн виявляються якісь фахові прогалини медицини невідкладних станів?

Служба медицини катастроф «112» повністю сформована і налагоджено працює в Україні вже. Наразі слабка ланка – це транскордонне транспортування хворих. Якщо поляк чи німець у нас буде травмований, то ніхто окрім прикордонників не доправить хворих на батьківщину. 

Наша медична служба готова до таких робіт, бо маємо в розпорядженні спеціальний автомобіль і добре знаємо європейські дороги.

Нині є дві пропозиції відповідного транспортування: із Мюнхена до України та зі Львова до Польщі. 

Якщо прикордонників-медиків задіять на заходи Євро-2012, то вони готові виконати будь-яку поставлену задачу.

Медики клінічного госпіталю Державної прикордонної служби спроможні надавати медичну допомогу вже нині і у будь-яких складних випадках загрози здоров’ю людини. Для цього маємо в своєму арсеналі шість реанімо6ілів з необхідним оснащенням лікувально-діагностичних комплексів. Кожна бригада мобільної «швидкої допомоги» складається з лікаря, медсестри і водія.

Досвід фахівців медицини катастроф набували під час трудових буднів чи спеціально готувалися?

Все почалося три роки тому, коли нас запросили надзвичайники до Тернополя на змагання медиків невідкладної допомоги. З тих пір були на 14 змаганнях і не тільки в Україні, а й в Литві і найчастіше – Польщі. Такі командні стосунки допомагають злагоджено працювати під час досягнення основної мети – надання невідкладної медичної допомоги.

За інформацією СБУ нині в Україні «взяті на олівець» 1250 проблемних фанів. Чи  медики-прикордонники відпрацьовували варіанти невідкладних станів під час зіткнення фанатів?

Так. Прикордонники-медики мають вміти надавати лікарську допомогу у різних ситуаціях, а проблеми з порушення фанами-гостями спокою мешканців Львова в компетенції МНС і СБУ. Наведення порядку разом із внутрішніми військами, бригадами «швидких» та несправжніми фанами – такі навчання прикордонники відпрацьовували. Такий досвід ніколи не завадить, адже життя триватиме і після 18 червня, коли у Львові закінчаться матчі Євро-2012.

Досить корисний досвід отримали на міжнародних змаганнях медиків медицини катастроф. Наприклад, у донецьких команд завжди є чому повчитися, бо у них шахтарі працюють в екстремальних умовах. Бути готовим надавати медичну допомогу при масових ураженнях, не розгубитися і фахово встановити діагнози потерпілих – найцінніші навички. Теорію навіть із найкращих книг ніколи не замінить практика.

Яку ще допомогу готові надавати працівники госпіталю прикордонної служби?

Найпотужніше оснащене у нас стоматологічне відділення. Активно нині функціонують хірургічне та терапевтичне відділення. Недавно «запустили» кардіологічне. Створення ж повноцінного комплексного відділення невідкладних станів у нас наразі лише у планах. До кінця нинішнього року воно запрацює, адже маємо і відповідну апаратуру, і підготовлений медичний персонал.

Щотижня медсестри та лікарі збираються окремо, щоб пройти практичні фахові заняття. Після кожних змагань розбираємо складні і цікаві випадки, а також допущенні помилки.

За сім останніх років мого керування шпиталем я декілька разів особисто очолював на змаганнях делегацію прикордонників. Але щоразу склад бригади невідкладної допомоги не повторювався. Тому більше 150 осіб медичного персоналу закладу добре навчені і завжди у повній бойовій готовності.