У зустрічі взяли участь перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій, начальник головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Михайло Брегін, учні та педагоги.

„Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, наша гордість і честь, світовий авторитет України. Сучасний рівень розвитку Української держави потребує саме таких молодих людей нової генерації, нової еліти. Наш обов’язок – забезпечити формування наукового потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для всебічно обдарованої молоді”, - підкреслив голова облдержадміністрації.

На урочистому заході наголошувалося, що Львівщина в останні три роки – в числі перших серед областей України: за підсумками Всеукраїнських олімпіад - третє місце в Україні, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання – друге місце. 28 учнів у 2011-2012 навчальному році отримували стипендію Президента України та Кабінету Міністрів України.

Михайло Костюк привітав школярів з перемогами і побажав їм подальших вагомих успіхів: „Упевнено ідіть дорогою знань, розвивайтеся духовно і фізично, зростайте інтелектуально, пронесіть крізь життя любов до Батьківщини. Нехай ваші досягнення окриляють Вас на нові здобутки, нові звершення. Вам самою долею визначено утверджувати українську науку. Ви – майбутнє української нації, її цвіт і надія. Будьте наполегливі у досягненні мети і завжди прагніть до перемоги”.

На сьогоднішній зустрічі керівники області привітали 47 переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, 35 вихованців Львівської обласної Малої академії наук - переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, двох учнів Львівського фізико-математичного ліцею - золотого і бронзового медалістів Міжнародної Менделєєвської олімпіади.

Звертаючись до освітян Львівщини, голова облдержадміністрації наголосив: „Велика роль у формуванні творчої талановитої української молоді належить учителеві. Адже завдяки їхній наполегливій праці, постійному творчому пошуку формуються талановиті особистості з високими моральними якостями, якими пишається Львівщина. Щиро вдячні Вам за самовіддану, натхненну працю, за терпіння і віру, за любов до своїх вихованців”.

Переможцям Всеукраїнських та Міжнародних учнівських олімпіад, конкурсів та освітянам, які їх підготували, вручено премії на суму 150 тис. грн. з обласного бюджету.

Обдарованих і талановитих дітей нашої області також привітали учасники державної чоловічої хорової капели „Дударик”, лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка.

Довідка

У 2012 році на реалізацію заходів головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації, спрямованих на створення регіональної системи виявлення та відбору обдарованої молоді, передбачено 2,7 млн. грн., у тому числі для преміювання переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та учителів, які їх підготували, - 150 тис. грн.