Народний депутат, заступник голови Партії регіонів, міністр праці і соціальної політики в Опозиційному уряді Михайло Папієв під час виступу з трибуни Верховної Ради України заявив наступне:

- Та неправда, яка щоденно лунає з вуст прем’єр-міністра, міністрів, всього уряду України стосовно закону про підвищення соціальних стандартів, сьогодні має знайти принципову оцінку і народних депутатів, і громадян України.

Як собі можна уявити, що людина, яка балотується на пост Президента України (а головний обов’язок Президента України - бути гарантом конституційних прав та свобод громадян) зухвало не виконує закон України про перерахунок пенсій, заробітних плат і соціальних допомог?

Вже завершилася виплата пенсій за листопад поточного року. Ми знаємо, що нараховуються пенсії автоматизовано: у формулі розрахунку пенсії є мінімальна пенсія, яка встановлена законом, а далі йдуть доплати та підвищення, встановлені законами та урядом України.

Громадяни України по факту листопада отримали пенсію, виходячи з мінімального розміру пенсії 498 гривен. Доплату отримали за постановою № 654 від 16 липня 2008 року, і підвищення - за постановою №198. В Пенсійному фонді мені показали програмне забезпечення, у якому чітко і ясно зафіксовано, що в листопаді люди отримали пенсії, виходячи з мінімального розміру пенсії 498 гривен.

Ми вимагаємо зараз зробити одне: щоб за законом, яким встановлена мінімальна пенсія 573 гривні, було доплачено 75 гривен до мінімальної пенсії. Ми вимагаємо, щоб були зроблені доплати трьом мільйонам громадян - учасникам війни та чотирьом з половиною мільйонам громадян України - дітям війни, які отримують доплату, виходячи з прожиткового мінімуму, який збільшився.

Ми вимагаємо, щоб були зроблені доплати за листопад поточного року по допомозі по догляду за дитиною віком до трьох років.

Ми вимагаємо, щоб були зроблені доплати інвалідам-„чорнобильцям”, донорам, жертвам нацистських переслідувань та іншим категоріям громадян.

Ця брехня, яка сьогодні лунає від уряду про 60 копійок – а Пенсійний фонд вже передав по областям відомості на отримання пенсій, де за наказом прем’єр-міністра передбачено підвищення пенсійних виплат на 60 копійок – це абсолютне зухвальство.

Ця жага оточення прем’єр-міністра України вкрасти один мільярд гривен, передбачений на боротьбу з епідемією, варта того, щоб зараз свинячими ногами топтатися по народу України, по найбіднішим верствам населення.

Якщо уряд не сплатить ці гроші, потрібно, щоб цьому дала оцінку Генеральна прокуратура України. А першим указом Президента України Віктора Федоровича Януковича буде указ про виплату з 1 листопада 2009 року всіх встановлених законом доплат до пенсій, заробітних плат і соціальних допомог.