Екс-голова ЛОО ВО «Батьківщина», народний депутат Іван Денькович остаточно завершив свою політичну «одіссею» у партії «Батьківщина», перейшовши до парламентської коаліції. Деякі політики давно прогнозували, що колишній голова Львівської обласної організації «Батьківщина» планує перейти до Партії регіонів. Депутат облради Михайло Сендак поділився з Вголосом своїм баченням цієї ситуації.

- Я маю особисту думку про нього. Він непослідовний і Іван є Іваном. Коли він зрадив своїм соратникам, залучив у партію «Батьківщина» «есдеків», я після цього перестав з ним спілкуватися. Це вже говорить, що це непослідовна людина, яка заради особистих інтересів будь кого зрадить і будь яку партію. Цей крок був передбачуваний.

Я думаю, що не було б в тій партії Деньковича, не було б розколу. Я радий долі, що я не зв’язаний з тією політичною силою. Я всіх знаю, з усіма вітаюся, але я не маю ніякого відношення. Я людина безпартійна і мені так краще, але головним винуватцем розколу є фігура Деньковича.

На Вашу думку, історія з проблемами «Батьківщини», яка закінчилася отаким переходом Івана Деньковича у коаліцію, почалася ще раніше, коли, наприклад, пан Денькович звинувачував депутатів Львівської облради у корупції в деяких ЗМІ?

Давайте трішки повернемося назад. Ми знаємо, що Іван Денькович був депутатом обласної ради до того, як потрапив у Верховну Раду і був заступником голови обласної ради. Всі ті корупційні схеми з конвертами, про які він заявляв, проходили при ньому. Чому тоді він мовчав, а цим займався?

Це все відбувалося при ньому. Ясно, що це важко доказати: ніхто ж не признається, що брав. Коли я десь появлявся, то усі були глухонімі, оскільки боялися, щоб Сендак не побачив цього. Я і без цього достатньо бачив і знаю. Я не хочу в це втручатися. Зараз когось шукати, звинувачувати, коли він усе це започаткував. Коли Буба (Євген Буба депутат ЛОР – Вголос) як голова земельної комісії брав величезні суми. Я думаю, що рано чи пізно ці всі рішення піднімуть, бо їх підписував з доброї волі Сеник. І це за «красниє глазкі» він не підписував.

Все це планово, коли Іван Денькович побачив, що все валиться. Коли добралися до Буби і вже у всіх закінчилося терпіння. Коли Бубу почали виводити на чисту воду, Іван зрозумів, що доберуться і до нього, і він зіграв тут на випередження.

На останній прес-конференції Іван Денькович розповів, що Юлія Тимошенко натякнула йому, що Євген Буба є людиною Петра Димінського. Можливо Євген Буба разом з Іваном Деньковичем є людьми Димінського?

Мені складно сказати хто є людиною Димінського, оскільки я з ними не спілкуюся. Але якщо він каже, що його питали, то це щось означає. Денькович і Буба – це два чоботи пара. Повірте, якщо хтось чиясь людина, то обов’язково там є і другий. Там працює одна схема між ними.

Я не знаю чиї вони люди, але те, що вони разом, я переконаний. Я не знаю, чи спілкуються вони з Димінським чи ні. Я за ніким не їжджу і не слідкую. Я їх разом не бачив, але, якщо десь є Буба, то там обов’язково є Денькович і навпаки.

Не треба переконувати когось і шукати зараз крайнього. Треба подивитися на себе, хто зробив цей заколот і розвал. Я вважаю, що це було зроблено і задумано планово. Воно тривало певний час, а фіаско Юлії Володимирівни штовхнуло на завершення цього кроку.

Як тепер будуть поводитися ті депутати Львівської обласної ради, які співпрацювали з Іваном Деньковичем?

Я достатньо знаю політичну силу «Батьківщина». Там, починаючи з першого керівника, немає порядності, там є використання підлеглих, коли це вигідно. Це започатковано зверху і вони навчили таких як Денькович так поступати. Вони, там де їм вигідно. Заради своєї шкури підуть по трупах і по рідних. І тому це все відбувається. Ті, які до останнього підтримували Деньковича, думаю, що просто робили це по інерції. Я б не називав прізвищ, але я знаю достатньо депутатів, деякі не одного скликання у обласній раді. Я їм казав: «Невже ви такі сліпі, невже не бачите, що ця людина варта?!». Я думаю, що вони з часом пожаліють, що це робили. Тому що він з Бубою, якщо їм буде вигідно, коли буде при владі Симоненко, вони там опиняться. Не лише в тій коаліції. Вони опиняться там, де можна наживатися і робити махінації.