Голова Львівської облради Михайло Сендак пропонує винести на розгляд позачергової сесії Львівської облради питання розподілу державної субвенції у розмірі 18,4 млн. грн., — про це повідомив він сьогодні голова Львівської обласної ради Михайло Сендак.
За словами Михайла Сендака, якщо питання розподілу субвенції не буде розглянуто на засіданні сесії облради – це буде порушення закону. „Порушення закону не буде тільки тоді, коли прем’єр-міністр підпише розпорядження направити субвенцію цільово на кожний район і місто обласного підпорядкування. Якщо субвенцію буде розподілено за пропозицією, розробленою адміністрацією, я цього погодження робити не буду, тому що порушу закон”, — зазначив Михайло Сендак.
Михайло Сендак наголосив на тому, що більшість голів районних рад не знають про існування державної субвенції.
Голова облради вважає, що на позачерговій сесії необхідно також проінформувати депутатів про рішення апеляційного суду відносно реорганізації комісій обласної ради. „На сьогоднішній день є два голови постійної комісії Львівської обласної ради з питань бюджету – Василь Романів та Олексій Строчило. Обидва є легітимними”, — додав він.
Кабмін прийняв рішення про надання субвенції та виділив з держбюджету кошти у розмірі 18,4 млн. грн. для Львівської області та 10,1 млн. грн. ― для м. Львова.
19 липня керівництво Львівської ОДА звернулось до голови Львівської обласної ради Михайла Сендака з проханням погодити розподіл субвенції для Львівщини згідно із поправками до держбюджету, прийнятими 17 червня. 21 липня відбулось спільне засідання постійних комісій з питань бюджету, комісії з питань праці і соціальної політики, з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності та військових проблем. О.Сторчило і В. Ортинський підписали протокол засідання і погодили розподіл 18,4 млн. грн. Однак керівництво облради та фракція „Наша Україна” вважає це засідання незаконним, адже на ньому була присутня меншість членів бюджетної комісії. До того ж на розгляді Верховного суду України перебуває скарга керівництва облради з проханням скасувати рішення місцевого суду Галицького р-ну м. Львова і Ухвалу Апеляційного суду Львівської област, якими визнано незаконним перерозполід комісій у Львівській облраді.
24 серпня планується провести урочисте засідання сесії Львівської облради. Дата проведення позачергової сесії наразі не визначена.