Пане Михайле, як відомо комуністи виступають проти приватизації землі. Однак це чи не головна стаття прибутків місцевих бюджетів. Чим ви пропонуєте компенсувати недобір коштів, якщо все ж приватизацію землі заборонити.

Комуністи виступають не проти приватизації, а в основному проти продажу землі. Це останнє багатство, яке залишилось у держави. Ще якщо розпродати всю землю, тоді вже нічого не залишиться.

Ми зуміли за неповних 20 років так званих демократичних процесів розвалити сільське господарство, розвалити промисловість, знищити заводи і фабрики. Тому, якщо ми ще розпродамо землю, тоді вже нічого державі не залишиться, нічого не залишиться народу.

Хто сьогодні може купити землю? Землю може купити тільки та людина, яка має достатньо грошей. Ми бачимо, що робиться навколо столиці Києва, де масово у селян, які гірко працювали з діда-прадіда на цій землі, забирають залишки землі для забудов. Сільськогосподарська земля повністю знищується, все йде під забудови.

Через це комуністи постійно виступають проти продажу землі. Нехай кожен віруючий, який ходить в церкву і б’є поклони, але голосує в міській і обласній раді чи іншій ради, то нехай подивиться в Біблії. Там написано, що земля це є божий дар, що ми пришельці на цій землі. Тамі чітко записано, що земля не може бути предметом купівлі-продажу.

Тому це не тільки комуністи вимагають, це суто Біблійна заповідь, яка дана нам. Якщо наші громадяни виконують Божі закони, то виконайте ці закони і не заставляйте людей купувати землю. Це глум над державою, глум над народом.

Люди, які чесно заробляють собі на кусок хліба, не можуть купити цю землю. Комуністи єдині у Верховній Раді і єдина політична сила у суспільстві, яка яро виступає проти продажу землі.

Крім цього йдеться про землю сільськогосподарського призначення, яка буде передана у користування. Вже маємо приклад, що в нас орендують землю датчани, голандці, інші. Ми бачимо, що на тій землі робиться… На ній масово вирощують соняшник, щоб олію продавати. Соняшник у нас вирощують, а олію нам продають з-за кордону. Вони просто виснажують землю, не дотримуються технологій. Вони за рік-два вижимають всі соки із цієї землі, вона стане не придатною для ведення с/г.

Якщо повернутися до міст, чим все ж замінити цю статтю прибутків у міських бюджетах? Міста виживають заледве, отриманих коштів і так замало…

Як коштів замало? Візьмемо податки з транспорту. Дороги при цьому жахливі. Нам вже і так повезло, що 2 млрд. грн. виділили на дороги до Євро-2012. Тепер розповідають який Садовий хороший, бо дороги ремонтує. То не Садовий хороший, просто влада прийняла рішення, що Євро все-таки буде у Львові.

Де дівається місцевий бюджет? А де ті гроші діваються, за які землю продали? Що Львів став кращим? Нічого ж не розвивається в місті фактично. Куди ж гроші дівається з того що попродали?!

І так вже все розпродано з різними махінаціями і авантюрами. За що ж Львів далі буде жити в без цієї заборони?

Тут навіть не звертають уваги на пам’ятники архітектури, їх купують і знищують. Таких фактів сотні.

А як виживало місто за далеких років раніше, коли було побудовано все? Стара частина була забудована за Автро-Угорщини та Польщі. За 50 років радянської влади було забудовано решту Львова. А що сьогодні будується? Хіба що великі вілли одноразові і огороджується земля.

Тому з продажу землі не видно, щоб щось розвивалось.

Комуністи балотуються до міської і обласної рад. Чи включені ці питання у програму?

В обов’язковому порядку. Тому що в Україні залишилось єдине багатство, яке ще може бути народним, - це земля. Земля повинна давати віддачу.

Ми розробляли проект програми, ми працюємо над цим. Але в нас є загальна партійна програма. Це і соціальний захист населення, проти підвищення цін на комунальні послуги, виховання молодого покоління та ін.

На превеликий жаль цього року вибори дуже стиснуті і ми зможемо працювати з програмою буквально 2-3 тижні. Досить важко буде її довести до виборців. Фінансові можливості не дозволяють нам купувати ефірний час та йти в маси. Але люди повинні знати, що всі ці питання включені в нашу програму.