Вчора в Генпрокуратурі відбулися чергові слідчі дії у справі Георгія Гонгадзе. Під час слідчих дій відбувся допит екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка. Як повідомив адвокат пана Мельниченка Павло Сичов, допит тривав з 10.00 до 13.00. "Мій підзахисний надає хронологічну інформацію зі справи Гонгадзе Генпрокуратурі. Зокрема, на вчорашньому допиті розмова йшла про те, як ввідбувався запис плівок, з уточненням додаткових нюансів.

Також пан Мельниченко надав нові деталі по даній справі", – підкреслив Сичов. Яку саме інформацію надав пан Мельниченко, адвокат Павло Сичов відмовився назвати зіславшись на таємницю слідства.

На думку адвоката Мельниченка слідство у справі Георгія Гонгадзе за останні півроку істотно просунулося вперед. "Почато реальні дії для розкриття даного злочину", – відзначив Павло Сичов. Окрім цього Сичов стверджує, що йому не відомо чи з'явилися в справі Гонгадзе нові підозрювані.

Найближчим часом Генпрокуратура планує продовжити слідчі експерименти. Зокрема, йдеться про фоноскопії за участю експертів. На коли саме заплановано цей слідчий експеримент, Сичов поки не проінформоване.

Микола Мельниченко має намір завершити справу плівок і тим самим донести до суспільства правдиву інформацію в справі Георгія Гонгадзе.

Пане Мельниченко, які результати проведеного слідчого експерименту в кабінеті екс-президента Леоніда Кучми, де зараз працює голова Секретаріату президента України Віктор Балога?

Слідчий експеримент у кабінеті Кучми 21червня був успішно проведений. І аргументи, якими апелювали 20 червня особи з Секретаріату президента, що, мовляв, стіл не можна було перенести, не відповідають дійсності.

Під час слідчого експерименту диван перенесли за п'ять хвилин. Суперстіл і телефони, які потрібно було відключати 5 годин, взагалі не заважали. Крім цього, інформація про те, що Секретаріат президента України не був попереджений заздалегідь про слідчий експеримент, також не відповідає дійсності.

18 червня в мене відбулася зустріч із Генпрокурором Медведьком, який повідомив, що слідчий експеримент призначений на 20 червня о 10.00 і Секретаріат президента був про це повідомлений. Слідчі дії довели, що Микола Мельниченко міг записувати розмови Леоніда Кучми звичайним диктофоном, що перебував під диваном. Окрім цього, доведено ще деякі факти, про які я не можу розповідати.

Чи будете ви оприлюднювати записи, де фігурують й інші особи, наприклад, Віктор Ющенко, Віктор Янукович?

Записів багато. Але я ніколи не ставив перед собою завдання використовувати їх у тих або інших проектах, окрім як юридичних. Оприлюднюючи записи я хотів якнайшвидше покінчити з тим свавіллям, що робив Леонід Кучма, будучи тоді главою держави.

Я глибоко переконаний, що тієї інформації, яку я передав Олександрові Морозу, вистачило б, як мінімум, для відставки Леоніда Кучми. Якби в Україні справді була політична еліта, і не було листа трьох (відкритий лист президента Леоніда Кучми, прем’єра Віктора Ющенка та спікера Івана Плюща у якому учасників акції «Повстань, Україно!» було названо фашистами - Вголос),Кучма обов'язково повинен відповісти перед судом за свої дії.

На жаль, через те, що "вірус Кучми" не вилікували, він зміцнився й вражає інших керівників України. Вони нахабно брешуть суспільству. Наприклад, що я не міг записати розмови Леоніда Кучми. Я хочу всім адвокатам Кучми сказати: "Хлопці! У вас буде можливість на суді всі свої аргументи навести".

Хоча ці заяви роблять люди, які не є експертами в даному питанні. Коментувати, як проводилися записи, може тільки Генеральна прокуратура або я. Юрій Костенко, приміром, просто піариться на даній справі. І при цьому стверджує, що Мельниченко не міг зробити записів. А хто такий Костенко або Балога? Існує прокуратура, орган, що офіційно може коментувати слідчі дії.

Що ж стосується записів Ющенка, Януковича та інших осіб, то я відповідаю: так, ці записи існують. Є запис розмови голови НБУ Віктора Ющенка з президентом України Леонідом Кучмою. Є запис прем'єр-міністра Віктора Ющенка і Леоніда Кучми. Я не бачу жодного сенсу віддавати розголосу дані записи, оскільки не бачу в них криміналу. Серед багатьох годин розмов Ющенка й Кучми, які я розшифрував, немає нічого, що дуже сильно компрометує Ющенка або Януковича.

Однак, на жаль, "вірус Кучми" вразив і Віктора Ющенка. І ми повинні вилікувати Ющенка від цього вірусу. Цим вірусом також уражені й інші високопоставлені особи в державі. Вони вважають, якщо Кучма крав мільярди й залишився безкарним, те чому ми не можемо й собі такого дозволити?

Деякі губернатори регіонів хочуть за рахунок України за рік "заробити" 1 млрд. доларів. І в жодному випадку не менше. Також, "любі друзі" бажають "заробити" мільярд доларів у рік.

Я гадаю, якщо Україна не має гаранта конституції, то країна може дозволити собі найняти людину й офіційно платити їй навіть мільйон за день, аби вона щодня відстоювала інтереси простих людей, і не допускала такого розкрадання скарбниці, як це було раніше й триває зараз.

На даному етапі вам хто-небудь погрожує, можливо, чинить тиск на вас?

Тиск відбувався постійно, у тому числі й на моїх батьків. Тиснуть люди, які не хочуть, щоб Кучма постав перед судом. Крім цього, я почуваю сильний тиск з боку керівництва України. Зокрема, від представників Секретаріату президента, Генпрокуратури, СБУ. На мене тиснуть, як на свідка, з метою, щоб я відмовився працювати в правовому полі.

Які у вас зараз стосунки з Олександром Морозом?

Пан Мороз, оприлюднивши злочини Кучми, зробив свою справу. Він зробив те, чого не зробили Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов, Євген Марчук. Свого часу Олександр Мороз зробив мужній учинок. І це необхідно визнати. Що ж стосується інших його дій, то я впевнений, час розставить усе на свої місця.

Чи пропонували вам якісь політичні сили увійти в список і взяти участь у дострокових парламентських виборах 2007 року?

Пропозиції надходили й надходять із різних партій. Я не хочу йти в політику, бо українська політика – це бруд. Однак, так склались обставини, що для того, аби справа про особливо небезпечні злочини проти України мала логічне завершення, я змушений бути в політиці. Леонід Кучма мусить відповісти за свої дії. Повинна в країні бути політична сила, що буде припиняти будь-які спроби керівництва держави красти мільярди.