Менеджмент Миколаївського авіаремонтного заводу "НАРП" підозрюють у розкраданнях при модернізації Іл-76МД.

Про це повідомляє  368.media.

Послуги з ремонту літака замовило командування ВПС України, розташоване у Вінниці. Завод придбав деталі у фірми "Авіасервіс-Київ". Своєю чергою, компанія купила комплектуючі для модернізації літака у "Балу Стайл", засновник якої повідомив, що не має стосунку до реєстрації та господарської діяльності фірми і що ніяких товарів і послуг для "Авіасервіс-Київ" не надавав. Походження комплектуючих для літака залишилося невідомим.

Договором між фірмою і Миколаївським авіаремонтним заводом "НАРП" передбачено, що закуплене обладнання на літак має бути першої категорії або відремонтоване з відповідними відмітками в паспортах. Таке обладнання повинне мати показники гарантійних ресурсів і термінів служби не менше за показники, встановлені для виробу.

Нагадаємо, що таку схему з постачання запчастин розкрили журналісти, розслідуючи корупційну діяльність першого секретаря РНБО Олега Гладковського.

Фірма "Балу Стайл" оформлена на Хулла Ахмеда Аббаса, засновником вважається Любов Штріфонова. Керівником компанії "Авіасервіс-Київ" є Сергій Уваркін.

У серпні 2018-го підприємство хотіло закупити російські деталі для ремонту літаків на більш ніж 2 мільйони гривень. Але ця сума —ще доволі "скромна". У листопаді 2017 року командування ВПС уклало дві угоди з ДП "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" про ремонт літаків на загальну суму 74,18 мільйона гривень. Закупівлі тоді провели через відсутність конкуренції, оскільки такі послуги в Україні може надати лише "НАРП", який входить до складу ДК "Укроборонпром".

За даними слідства, ряд інших підприємств також замішані в аферах ("Харківський бронетанковий завод", "Житомирський бронетанковий завод", "Львівський бронетанковий завод", "Балаклійський ремонтний завод", "Завод імені В. А. Малишева", "Шепетівський ремонтний завод").

Нагадаємо, що Гладковський підтвердив закупівлю запчастин у Росії.

Як писав "Вголос", гучний скандал із розкраданням “оборонки”: Гладковський-молодший подав до суду.