Ситуація із львівським сміттям зараз досить складна: сміттєпереробного заводу у місті досі немає, проте є скандальна ділянка та десятки кримінальних справ.

Про це в ефірі “Народного толк-шоу” 30 червня розповів голова фракції ВО “Свобода” у ЛМР Маркіян Лопачак.

“У червні 2016 року Андрій Садовий попросив дати йому останній шанс і підтримати виділення бюджетних коштів та дати 3 роки. Тоді сказав чітко: “Я за 3 роки збудую завод, якщо ні, то мені немає чого робити у цьому місті”. 3 роки минуло у червні 2019 року, – зазначив Лопачак. – Тобто минуло 4 роки – заводу нема, а є скандальна ділянка, є десятки кримінальних справ, порушених через ті бюджетні кошти, які виділяли, і немає концепції”.

При цьому депутат зауважив, що усі процеси, які відбуваються навколо сміттєпереробного заводу, перевезення сміття – абсолютно кулуарні; немає жодного доступу до офіційної інформації.

“Ту інформацію, яку ми чуємо на сесіях ЛМР, вона просто не відповідає дійсності. Дуже багато чиновників просто втікають і не дають відповідей на питання”, – уточнив він.

І додав: “От у нас є ЛКП “Збиранка”, яке б мало займатися рекультивацією Грибовицького сміттєзвалища. А  після трагедії у 2016 році директор цього комунального підприємства умудряється взяти рекордний хабар в Україні – 5 млн грн відкату”.

Лопачак також заявив: зараз починається виборча кампанія і для мера Андрія Садового важливо показати, що він щось робить. Проте, переконаний депутат, очільник міста сміттєпереробного заводу не збудує.

“За 7-8 останніх років до Львівської міської ради звернулося 42 компанії, які запропонували свою підтримку і концепцію вирішення питання. Всі вони пішли зі Львова. Садовий і його команда взагалі не могли нічого пояснити. Чому у Європі ці компанії підходили і запускали сміттєпереробні заводи, а у Львові ні?”, – наголосив депутат ЛМР.

І резюмував: “З цим очільником міської ради жодне стратегічне питання, яке має господарський характер не  буде вирішене”.